Microsoft Update Catalog – Manuel Güncelleştirme

Yakın zamanda bir güncelleme problemi yaşadıysanız ya da bir şirket ağını yönetirken tek bir güncelleştirmeye ihtiyacınız olduysa, tek bir güncellemeyi yüklemek için Microsoft Update Catalog ‘u kullanabilirsiniz. Bu sayfa Microsoft hizmetlerine ait bütün güncellemeler bulunuyor ve istediğiniz zaman manuel olarak indirip bilgisayarınıza/sisteminize yükleyebilirsiniz.

Microsoft Update Catalog, Microsoft’un bir şirket ağı üzerinden dağıtılabilen yazılım güncelleştirmelerinin bir listesini sağlayan bir Microsoft hizmetidir. Microsoft yazılım güncelleştirmelerini, sürücülerini ve düzeltmelerini bulmak için kullanabileceğiniz merkezi bir sistemdir.

Microsoft Update Catalog Nedir?

Microsoft Update Catalog kullanımı

Microsoft zaman zaman aygıt sürücüleri, güncellenmiş sistem dosyaları, hizmet paketleri ve yeni Windows özelliklerini içeren önemli, önerilen, isteğe bağlı güncelleştirmelerin yanı sıra düzeltmeler de yayımlar. Bireysel ve kurumsal ortamlar için özel olarak geliştirilen Microsoft Update Catalog, bu güncelleştirmelere ve düzeltmelere erişim sağlar.

Download & save Windows Updates

Microsoft Download Center üzerinden sitesinden diğer Microsoft yazılımları için Windows Güncellemelerini veya güncellemeleri isterseniz, indirebilir ve kaydedebilirsiniz;

  1. Microsoft Update Catalog web sitesini ziyaret edin.
  2. Windows Update Catalog’dan güncelleştirmeleri arama kutusuna, güncelleştirme kodunu yazın. Anahtar kelime, KB makalesi, MSRC bülteni, sürücü üreticisi, sürücü modeli, sürücü sürümü, ürün ve bir sınıflandırma kullanarak tam metin araması yapabilirsiniz. Uygun Windows sürümünü seçin. Aramanızı daraltmak istiyorsanız Gelişmiş Arama‘yı tıklayın. Bir liste görüntülenecektir. İndirmek istediğiniz güncellemeleri seçin. İndirme sepetine eklemek için her seçim için Ekle’yi tıklayın.
  3. Güncellemeleri indirin. Bu siteden dosya indirebilmek için bir Active-X indirme kontrolü yüklemeniz istenebilir.
  4. Yüklemek için indirilen güncellemeleri çift tıklayın.

Sistem yöneticileri, birden çok bilgisayara dağıtmak için güncelleştirmeleri Microsoft Yükleme Merkezi üzerinden veya Microsoft Update Catalog’dan indirebilir.

Windows Server Update Services (WSUS) 3.0, System Center Essentials (SCE) veya System Center Configuration Manager (SCCM) kullanıyorsanız, güncelleştirmeleri doğrudan bu uygulamalara aktarabilirsiniz. Güvenlik güncelleştirmeleri, kritik güncelleştirmeler, hizmet paketleri, güncelleştirme toplamaları, tanım güncelleştirmeleri ve kritik sürücüler sunucunuzla otomatik olarak eşitlenecek biçimde yapılandırılabilir. Microsoft Update Catalog ‘u kullanarak bu güncelleştirmeleri yine de uygulamanıza aktarabilirsiniz; ancak, WSUS, SCE ve SCCM’yi nasıl yapılandırdığınıza bağlı olarak, güncelleştirmeleri almanız gerekmeyebilir.

Ev kullanıcıları için Microsoft, Windows’u güncel tutmak için Windows Update’i veya tek tek güncelleştirmeleri indirmek için Microsoft Download Center ‘ı kullanmanızı önerir. Ancak bu site, Windows Güncellemelerini bilgisayarınıza indirmek için herkes tarafından kullanılabilir – çünkü işleri daha kolay hale getirir veya problem çözmemize olanak tanır.

Windows Update Yüklenemiyor veya Windows 10 aynı güncellemeyi tekrar yüklüyor gibi problemlerde veya çok daha farklı yaşadığınız herhangi bir problemde kullanabileceğiniz, Windows Update Sorun Giderici veya Windows Update Online Sorun Giderici gibi makaleleri okuduktan sonra burası üçüncü alternatif olarak kullanılabilir.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Yorumlar kapatıldı.