Windows Güncelleştirme Geçmişini Görüntüle

Windows 10 neredeyse her gün güncelleniyor ve tüm Windows güncellemelerini takip etmek zor olabilir. Windows 10 veya Windows Server 2019 işletim sisteminiz için Windows Güncellemelerini aramanın yollarını arıyorsanız, burada bunu yapabilirsiniz. Windows Güncelleştirme Geçmişini Görüntüle adlı makalemde bundan bahsedeceğiz.

Windows 10 Güncelleme Geçmişi

Hangi Windows güncellemelerine sahip olduğunuzu nasıl görüyorsunuz? Windows 10 bilgisayarınızda güncelleme geçmişini görüntülemek istiyorsanız, Başlat Menüsü‘nden Ayarlar> Güncelleme ve güvenlik> Windows Update‘i açın. Alt kısımda Windows Güncelleştirme Geçmişini Görüntüle yazısını göreceksiniz. Resimde 4 numara olarak belirttim.

Windows 10 Güncelleme Geçmişi Nerede

Windows Güncelleştirme Geçmişini Görüntüle butouna tıkladığınızda ise aşağıdaki sayfa açıklacak ve bütün güncelleştirmelerinizi göreceksiniz.

Windows 10 Güncelleme Geçmişi Görüntüle

Burada Windows 10 bilgisayarınız için tam güncelleme geçmişini görebilirsiniz. Bazıları başarıyla yüklendi olabilir ve birkaç tanesi yüklenememiş olabilir.

Başarılı bir şekilde yüklendi bağlantısını tıklattığınızda Windows Update hakkında daha fazla ayrıntı gösterilecektir. Daha fazla bilgi’yi tıkladığınızda güncelleme için KB makalesine yönlendirilirsiniz.

Windows 10 güncelleme geçmişi başka nerede var?

Bilgisayarınız için güncelleme geçmişi Denetim Masası‘ndan da görülebilir.

  1. Çalıştır‘ı açarak appwiz.cpl kısayolunu yazın ve tamam’ı tıklayın. Açılan pencere içinde Yüklü Güncellemeler’i açın.
  2. WinX Menüsünden Denetim Masası> Programlar ve Özellikler> Yüklü Güncellemeler‘i açın.
Windows 10 Güncelleme Geçmişi denetim masası

Microsoft.com ayrıca, yapı numaralarını ve işletim sistemi sürümlerinin tam listesini görebileceğiniz bir Windows 10 Güncelleme Geçmişi sitesine de sahiptir.

İpucu: Windows 10’da güncelleştirme nasıl kaldırılır?

Windows 10 Yüklü Güncellemelerin Detayını Nerede Bulabilirim?

Windows 10 Güncelleme Geçmişi detay

Web sayfası, güncelleme geçmişi ile giderilen tüm sorunların ve tanıtılan yeni özelliklerin listesini verir.

  • Windows Update geçmiş belgeleri 36 dilde ve kapsamlı kullanımda bulunmaktadır. Örneğin. yalnızca Windows 10 sürüm 1909 sayfasının bir milyondan fazla sayfa görünümü vardır.
  • Microsoft ortalama olarak Windows platformları için ayda 58 yeni veya güncellenmiş makale yayınlamaktadır. Microsoft, Windows çalışanlarının bilgileri doğru ve tutarlı hale getirmek için en iyi uygulamaları paylaşmak için diğer Microsoft ekipleriyle koordine ettiğini söylüyor.
  • Kullanıcılar, güncelleştirme geçmişi sayfalarıyla ilgili geri bildirim sağlayabilir ve Microsoft bu geri bildirimle ilgili işlem yapar.

Bu koşullar altında güncelleme geçmişi sayfasında:

  1. Güncellemedeki en son geliştirmelerin ve düzeltilmesine bakabilirsiniz.
  2. Güncellemenin çözdüğü kontrol edebilirsiniz.
  3. Cihazınızın neden en son güncellemeyi almadığınızı anlayabilirsiniz.
  4. Bir güncellemeyle ilişkili bilinen sorunlar ve geçici çözüm hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  5. Windows 10 ve Windows Server 2019, Windows 10 Mobile için güncelleştirme burada burada bulunmaktadır.

Hangi Windows Sürümünü Kullanıyorum? makalesinde, PC’nize hangi Windows 10 versiyonunu, sürümünü ve derlemesini nasıl bulacağınızı gösterecektir. Windows güncelleştirme geçmişini kontrol etmek için ihtiyacınız olabilir.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.