Hakkında

Merhaba 🙂 Ben bu sayfayı oluştururken çoğu bloggerdan farklı olarak hakkımda değil Hakkında olarak oluşturdum. Benim kim olduğumdan ziyade, blogun ne işe yaradığını ve amacımı anlatmak istedim. Keza sayfanın alan adını ismim ile açtım ama sonra çok da pişman oldum. Şimdi de değiştirmeye cesaret edemiyorum.

Can Güneş Kimdir?

Bu sayfayı kişisellikten çok uzak durarak sadece bilgilerimi paylaştığım bir alana dönüştürmek istedim. Kısaca özetlemek gerekirse, Microsoft teknolojilerini seven bu teknolojiler üzerine çalışan sıradan bir insanım 🙂 Sadece biraz fazla yoğunlaşınca, Microsoft’ta çalışmaya başladım. Bu da benim başarı hikayem ve ben kimim adlı paragrafım olsun. Peki gelelim asıl olayımıza;

Nedir bu blog?

2012 yılında Microsoft’ta Windows destek ekibinde çalışmaya başladım. İlk önce gönüllü olarak Microsoft Topluluk Forumları‘nda sorulara cevap vermeye başladım. Bir süre sonra, aynı cevapları çok fazla vermeye başladığımı fark ettim ve bunları kopyala yapıştır yapmaya başladım. Bu da sıkıcı oldu tabii.. Bi yere yazayım, insanlar daha kolay erişsin dedim veee işte karşınızda cangunes.com blog! O kadar çok yazmışım ki, 2000 tane makale olmuş! Tabii eskiyenleri de gizlediğim için büyük bir kısmı da göremiyorsunuz.

Şimdi artık o kadar çok sorunla ilgilenecek kadar vaktim yok, malum iş güç… Bir de ufaklık oldu ama öylece de bırakmadım tabiii! Şimdi artık sadece How-To makaleleri yazmaya başladım.

İnsanlar ne aramalı burada?

Geçmişte Windows & Office hakkında birçok sorun çözdüm ve bunları makaleleştirdim. Biliyorsun! Söz uçar, yazı kalır. Arama alanından bi hata kodunu arat bakalım ne çıkacak.. 🙂 Troubleshooting makalelerinin dışında, yaklaşık 300 kadar lisanslama makalesi yazdım. Daha sonra da Windows Server ve Exchange Ağırlıklı olmak üzere, On-Prem ürünlerle ilgili makaleler yazmaya başladım. Şimdi ise bulut teknolojisi olan ve Microsoft 365 ürün ailesindeki üretkenlik ve güvenlik çözümleri üzerine yazıyorum. Office 365 ve Teams ağırlıklı olmak üzere şimdiden birçok konuda yazılar eklenmiş durumda.

Sana nasıl ulaşabilirim?

Danışmanlığa ihtiyacınız varsa, doğru yerde olmadığınızı belirtmem gerekiyor. Ben yine de bi şansımı deniyim, sana birşey sormak istiyorum derseniz, buraya bir iletişim formu eklemiyorum ama bana bilgi@cangunes.com adresi üzerinden veya LinkedIN hesabımdan ulaşabilirsiniz.