Outlook gönder al Hatası 0x8004210A

Outlook üzerinde gönder al yaparken 0x8004210A hatasını alıyorsanız çok yüksek ihtimalle, güvenlik duvarı veya antivirüs’e takılıyorsunuz demektir. Bu hatayı çözmek için bilgisayarınızda bulunan antivirüsü devredışı bırakabilir veya güvenlik duvarını kapatabilirsiniz. Detaylı bilgi için makalenin devamına geçebiliriz.

Outlook gönder al hatası neden olur?

Genel hatlarıyla bu hatanın yüzlerce sebebi olabilir. Güvenlik duvarı hatasından, internet bağlantısına, bilgisayar performansından, sunucu sorunlarına kadar aklınıza herşey gelsin. Yani, Outlook gönder al hatası alıyorsanız, problemi tek birşeye bağlamamak daha doğru olacaktır. Asıl önemli olan, gönder al yaparken aldığınız hata kodu. Hata kodlarında bize detayını verecektir.

0x8004210A

Ben bu yazımda ise, size 0x8004210A hata kodundan bahsedeceğim.

0x8004210A hatası neden olur?

Aslında bu hata, 0x8004210A hatasının sebebi ise, Outlook programının sunucuya erişememe problemi. Birkaç örnek verelim;

  • Güvenlik duvarı sunucuya erişiminizi keser.
  • Antivirüs programınız sunucuya erişmenizi zaman zaman engeller.
  • Network kısıtlamalarından mütevellit, erişim problemleri de yaşanır.

Gönder Al Hatası Çözümü

Güvenlik Duvarını Kapatma

Biraz önceki verdiğim bilgiler üzerine çözüm adımlarını uygulamaya başlayacağız. Öncelikle güvenlik duvarını devre dışı bırakarak problemi gidermeye çalışalım. Bunun için Güvenlik Duvarı Nedir? adlı makalemden de yardım alabilirsiniz.

Antivirüs Kaldırma

outlook gönder al hatası devam ediyorsa, antivirüs programını devre dışı bırakıp ve tekrar deneyin. Ben açıkçası tamamen kaldırmanızı öneriyorum. Microsoft Defender de gayet iyi sonuçlar veriyor. Eğer kaldırmak isterseniz, antivirüs programını kaldırmak için de bu makalede bulunan kaldırma aracını indirip, silebilirsiniz.

İnternet Bağlantısı Testi

Sorun hâlâ devam ediyorsa eğer bilgisayarınızı farklı bir internete bağlayarak test edin. Muhtemelen bu adımlar probleminizi çözecektir fakat çözmemesi durumunda bilgisayarınızda internetinizi engelleyen farklı bir şey bulunuyordur.

Outlook gönder al hatası bu adımlar ile çözülecektir diye düşünüyorum.

Ek olarak, bu hata zaman aslında sunucuya erişiyor ama yavaş çalışıyor olmasından dolayı da olabilir. Bu da Outlook zaman aşımına uğramasından kaynaklı oluyor. Eğer probleminiz zaman aşımı ise bunun için de aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

Şimdi, kurulumu yaptığınız hesap için aşağıdaki adımları uygulayın;

  • Sol üst köşede bulunan “Dosya” menüsüne girin ve “Hesap Ayarları” kısmına gelin.
  • 0x8004210A hatası alan hesabı bulun ve “Düzenle” seçeneğine girin.
  • Bu alan içinden “Gelişmiş Ayarlar” kısmına gelin.
  • Açılan yeni kutucukta “Gelişmiş” sekmesini açın
  • Sunucu Zaman Aşımı” alanından zamanı kendinize göre arttırın.

Bu da Outlook performansını etkileyecektir, gözden kaçırmayın. Bunun dışında, Bu makaledeki adımlar da gönder al probleminizi giderecektir.

Keyifli çalışmalar dilerim.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Yorumlar kapatıldı.