Yeni Microsoft ürünleri ile ilgili genel bilgiler

Yeni Microsoft ürünleri

Merhaba Arkadaşlar,

Aşağıdaki makalede duyurlan yeni Microsoft ürünleri ile ilgili temel bilgileri görebilirsiniz.

6 Ekim 2015 tarihinde Microsoft hangi ürünleri duyurdu?

6 Ekim 2015 tarihinde Microsoft Windows 10 çağında ilk jenerasyon ürünlerini duyurdu. Bu ürünlerin içeriside Surface Pro 4 , Lumia serisinin yeni telefonları ve  Microsoft Band 2 bulunmaktadır. Bu yeni ürün ailesine yüksek performanslı laptop hemde tablet olarak kullanılabilen Surface Book dahil olmuştur. Surface Pro 4 şu ana kadar çıkmış en ince ,hafif ve güçlü  Surface Pro cihazıdır. Telefonda ise Lumia 950, ve  Lumia 950 XL serileri ile öne çıkmıştır. Microsoft Band 2 cihazı  ise sağlıklı ve başarılı bir yaşam sürebilmeniz için dizayn edilmiş Windows telefonunuz ile sekrone çalışabilen ve Cortana ile güçlendirilmiş takılabilir cihazdır.

 

Surface Book nedir?

Microsoft Surface Book ile dizüstü bilgisayarı yeniden icat etmiştir. Göz alıcılığı, çok yönlülüğü, ve eşsiz performans ile harmanlanması sonucuyla oluşan  ve aynı zamanda tablet olarak kullanılabilen bir cihazdır.

 

Surface Pro 4 nedir?

 

Surface Pro 4 dizüstü bilgisayarınızın yerini alacak tablettir. Surface Pro 4 güçlü, taşınabilir ve işlevselliği maksimuma çıkarmak için dizayn edilmiş bir cihazdır. Surface Pro 4 en iyi laptop ve tablet deneyimini tek bir cihaz üzerinden yaşamanızı sağlar.  Ne yazıkki Surface 4 Türkiye üzerinde satışa sunulmayacaktır.

 

 

Lumia 950 ve Lumia 950 XL

Lumia 950 ve Lumia 950 XL Microsoftun en son çıkarttığı akıllı telefon serisidir.  Yeni Lumia serisi, bilgisayarınız gibi çalışır ve Windows 10’a sahip tüm cihazlarda size eşşiz bir deneyim yaşamanızı sağlar. Lumia 950 ve Lumia 950 XL cihazlarında resim çekmek çok daha eğlenceli. 20 MP kamerası ile en güzel resimleri yakalayın. Bir diğer önemli özelliği ise  hızlı şarj etmesidir. Pil seviyesi en düşükte iken yarım saatte bataryanın %50 sini sarj edebilirsiniz.

İyi Çalışmalar

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.