Windows Storage Server 2008 R2 Nedir ?

Windows Storage Server 2008 R2

Windows Storage Server 2008 R2, Windows Server 2008 R2 işletim sistemi olup amacı sadece ağ ortamına bağlı depolama aygıtlarını yönetmektir. Yani Server 2008 r2’nin aynısı değil belli amaca yönelik yapılandırılmış geliştirilmiş ve kullanılmayacak özellikleri kısıtlanmıştır.

Windows Server 2008 temellerinde kurulmuştur:

Microsoft Windows Storage Server 2008 (WSS08), Windows Server 2008’deki güvenilir ve esnek dosya hizmetleri üzerine kurulmuş dosya hizmetleri sağlamaktadır. Windows Storage Server 2008, gelişmiş bir temel platformda ve sektör standardı donanımları kullanarak kolay yönetilebilir ve güçlü hizmet özellikleriyle sağlam bir orta ölçek – kurumsal dosya sağlama çözümü sağlar. Windows Storage Server 2008, W’ndows Server 08’e göre dosya sağlama görevi performansı ve ayrıca temel sunucu yapılandırmalarında donanım iş ortakları açısından daha optimumdur: bununla birlikte Microsoft ve üçüncü taraf Windows çözümlerinin diğer Windows yönetim araçlarıyla uyumluluğunu korur.

Gelişmiş Depolama Teknolojileri

Windows Storage Server 2008 ile dosya ve blok depolama ve ile veri çoğaltma engelleme özellikleri dahil gelişmiş teknolojiler sağlayarak bir dosya sunucusunun temel fonksiyonlarını genişletir. Bu genişletilmiş fonksiyonlar, kolay kullanım için tasarlanmıştır, kuruluşun dosya altyapısını kullananlar için şeffaftır ve çok az bakım gerektirir.

Basitleştirilmiş Uygulama ve Yönetim:

Windows Storage Server 2008, uygulama form faktöründe kullanılır ve bu, donanım ve yazılım gereksinimlerinin daha önceden yapılandırıldığı ve yeni normalde bir dosya sunucusuyla ilişkilendirilmiş uygulama görevlerini kolaylaştırıldığı anlamına gelir. Uygulama form faktörü, birçok yönetim görevini kaldırarak ve uygulamanın kuruluşun dosya altyapısı üzerindeki etkisini minimuma indirerek uygulama süresini büyük ölçüde azaltır. Windows Storage Server 2008 OEM İş Ortaklarının listesi iç bu adres ziyaret ediniz.

Windows Storage Server 2008’in Nasıl Satılmaktadır ?

Windows Storage Server, sadece OEM ürünüdür ve bu da, Microsoft’un uygulama çözümünü satmak için OEM’lerle iş ortaklığı kurduğu anlamına gelir.

Microsoft Storage Server 2008 R2 Suitleri Nelerdir ?

  • Windows Storage Server 2008 R2 Workgroup
  • Windows Storage Server 2008 R2 Standard
  • Windows Storage Server 2008 R2 Enterprise
  • Windows Storage Server 2008 R2 Essentials: Kurulumu ve kullanımı en basit Storage Server’dır. Max 25 kullanıcıya kadar destekler, domain’e katılabilir. Herhangi bir cihazdan ya da tarayıcıdan uzaktan erişimle bağlanabilir.

 

 

 

 

Description Workgroup Edition Standard Edition Enterprise Edition
Random Access Memory (RAM) 32 GB 32 GB 2 TB
Network adapters 2 Unlimited Unlimited
Disks (number/interfaces/RAID type) 6/Any/Any Any/Any/Any Any/Any/Any
Users 25 Unlimited Unlimited
Server Message Block (SMB) connections 50 Unlimited Unlimited
Single Instance Storage (SIS) No Yes Yes
Failover clustering No No Yes
DNS and WINS No Yes Yes
RODC No Yes Yes
Virtualization (Hyper-V) No Yes Yes
Hosted cache No No Yes

 

 

Ürünün Sayfası: http://technet.microsoft.com/en-us/library/gg232660%28v=ws.10%29.aspx

Hangi dillerde çıkacak: İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça

 

 

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir