Windows güncellemeleri yapılandırılamadı

Windows 10/8/7 sisteminiz size Windows güncellemeleri yapılandırılamadı, değişiklikleri geri alınıyor, bilgisayarınızı kapatmayın mesajı veriyorsa, bu yazı sorunu gidermenize yardımcı olabilir. Bu, bir Windows güncellemesi başarısız olduğunda ortaya çıkabilecek genel bir hatadır.

Windows güncellemeleri yapılandırılamadı

Windows güncelleştirmeleri yapılandırılamadı

Failure configuring Windows updates. Reverting changes

Windows güncellemeleri yapılandırılamadı, değişiklikleri geri alınıyor, bilgisayarınızı kapatmayın

Bu sorunla karşılaşıyorsanız, bilgisayarınızın değişiklikleri geri alması normalde 20-30 dakika sürer. Sorunun çözğlmesine yardımcı olabilecek ve denemek isteyebileceğiniz birkaç adım.

1] Önce, Windows bilgisayarınızı yeniden başlatmayı ve sonra Windows Güncelleştirmelerini yeniden yüklemeyi denemelisiniz. Bu sorunu çözmede yardımcı olabilir.

2] Eğer 1nci seçenek işe yaramazsa, Windows Update Sorun Gidericisi çalıştırın. Windows yerleşik bir sorun giderici içermesine rağmen, daha fazla düzeltme içerdiği için paylaştığım link’ten bir tane indirin.

3] Windows Sistem Geri Yükleme işlemi gerçekleştirin ve ardından tekrar deneyin.

4] Windows Güvenli Modda başlatın yapın, msconfig.exe‘yi çalıştırın, “Hizmetler sekmesini” seçin, Tüm Microsoft hizmetlerini gizle ve Tümünü devre dışı bırak‘I işaretleyin ve Çıkış‘ı seçin.

5] Bilgisayarınızı Temiz Önyükleme nasıl yapılır? bunu kontrol edin ve temiz önyükleme durumunda başlatın ve şimdi Windows güncelleştirmelerini yükleyip yükleyemeyeceğinize bakın. Windows güncelleştirmelerini temiz önyükleme durumunda (Clean Boot State) açmak, bazı Windows Hizmetleri ve yazılımları tarafından engellenmelerini önler, güvenlik yazılımı dahil.

Windows güncellemeleri yapılandırılamadı hatası

6] C:\Windows\WinSxS\ klasörüne gidin, pending.xml dosyasını arayın ve yeniden adlandırın.

Hatta silebilirsiniz. Bu, Windows Update’in bekleyen görevleri silmesine ve yeni bir güncelleştirme denetimi oluşturmasına olanak tanır. Bunun yardımcı olup olmadığını görün.

pending-xml

7] C: \ Windows \ SoftwareDistribution \ Download klasörüne gidin ve Software Distribution klasörünü temizleyin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve şimdi deneyin.

8] SFC Nedir adlı makalemi kontrol edin ve dosyaları kontrol edin.

9] Deployment Imaging and Servicing Management (DISM) aracını kullanın.

  • Önce DISM.exe / Online / Cleanup-image / Scanhealth’i çalıştırın.
  • Ardından Windows Image’ı onarmak için DISM.exe / Online / Cleanup-image / Restorehealth komutunu çalıştırın.
  • Tarama tamamlandıktan sonra, yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

10] Windows Güncelleme Geçmişi ‘ni görüntüleyin ve bu soruna neden olabilecek tüm güncellemeleri kaldırın.

  • Ayarlar> Windows Update> Güncelleme geçmişini görüntüle’yi açın.

11] Windows kurulumunuzu onarın. OEM kullanıcıları fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünebilir.

Windows güncellemeleri yapılandırılamadı hatasıyla ilgili bu yöntemler yardımcı olduysa veya başka önerileriniz varsa bana bildirin.

Ayrıca bakınız: Windows Update Yüklenemiyor | Windows Update Online Sorun Giderici

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.