Windows 8.1 Bing Nedir?

Windows 8.1 Bing Nedir?

Brandon LeBlanc’ın Windows Blog’daki “Helping our hardware partners build lower cost Windows devices” isimli yayınıyla Microsoft, sadece OEM iş ortaklarına sunulan Windows’un yeni sürümlerini (SKU) tanıtmıştı. Haziran ayının başlarında Windows 8.1 with Bing ve Windows 8.1 Pro Education ismiyle iki yeni OEM sürümü olacak ve bu iki sürüm sadece seçilen OEM cihazlarda ön yüklü olarak gelecek.Bugün OEM ürünlerine yaptığımız gibi bu OEM sürümleri de destekleyeceğiz.

Windows 8.1 with Bing (OEM) Nedir?

Windows 8.1 with Bing OEM, tek bir istisnayla Windows 8.1 Güncelleştirmesi ile tamamen aynıdır: Internet Explorer içerisinde Bing, varsayılan arama moturudur. Ancak, bu durum müşteriyi alternatif arama motorlarına (Google, Yahoo, vs) erişimine, IE içerisinde sık kullanılanlarına eklemelerine veya alternatif tarayıcılar yükleyip bu arama motorlarını varsayılan olarak ayarlamalarına engel olmaz. IE’de seçiminizi diğer bir tarayıcı olarak eklemek için Add düğmesine tıklayın.

Windows 8.1 with Bing ile gönderilen OEM cihazlar ayrıca Office 365 Personal ve OneDrive veya seçili cihazlarda her ikisi birden promosyon olarak verilebilir. Bu teklifler aşağıdakileri içerir:

  • 100 GB OneDrive depolama alanı – 2 yıllık ücretsiz abonelik
  • 1 yıllık Office 365 Personal aboneliği için etkinleştirme kartı

NOT! Bu müşteriler diğer Office 365 müşterileri gibi Microsoft’tan ücretsiz destek alma hakkına sahiptirler. OEM cihazla bu aboneliğe sahip müşterilerin SKU tanımı aşağıdaki gibi olacaktır:

Müşterinin OEM’den destek alacağı tek senaryo, ürün anahtarı kartının hasar görmesi veya kaybolması senaryosudur.

Örnek kart:

Windows 8.1 with Bing SSS

  • Bu yeni Windows 8.1 with Bing sürümü nedir? Diğer sürümlere göre farkı nedir?
  • Müşteri varsayılan arama moturunu değiştirebilirler mi?
  • Müşteri Windows 8.1 with Bing kullanıyorsa, ek tarayıcılar yükleyebilecek mi?

Windows 8.1 Pro Education (OEM) Nedir?

Microsoft ayrıca, sadece Eğitim müşterileri için yeni bir SKU (sürüm) daha tanıttı – Windows 8.1 Pro for Education. Bu sürüm sadece OEM cihazlarda ön yüklü olarak eğitim müşterilerine verilebilecek.

  • Sadece OEM kanalı aracılığıyla eğitim indirim programı olan yeni sürüm
  • Eğitim müşterileri için program tekliflerini geliştirir.
  • Tam Windows 8.1 Pro fonksiyonları
  • Akademik kullanım için EULA ve downgrade hakkı yok.
  • Masaüstünde bir filigran ve Eşsiz Ürün Anahtarına sahip.

Öğrenci doğrulaması Üniversite tarafından yapılmalıdır. Eğer bir müşterinin öğrenci doğrulamasıyla ilgili yardıma ihtiyacı olursa, Üniversiteleri ile görüşmeleri gerekir.

Masaüstü arkaplanı Başlangıç ekranı arkaplanı olarak ayarlanırsa, Başlangıç ekranında da filigran ayrıca görünecektir.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.