Windows 10 Hataları Düzeltme ve Onarma Aracı

Windows 10 için FixWin, Windows 10 sorunlarını ve sıkıntılarını düzeltmenizi ve onarmanızı sağlayan taşınabilir bir ücretsiz yazılımdır. Windows 10 hataları düzeltme

FixWin‘in bu yeni sürümü, Windows 10 için güncellenmiş bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve Windows 10’daki genel sorunları düzeltmek için yeni bir bölüm içerir.

Windows 10 Hataları Düzeltme

Windows 10 hatalarını düzeltme

Düzeltmeler 6 sekme altında kategorize edilmiştir:

File Explorer: Windows 10 File Explorer ile ilgili sorunları onarma için düzeltmeler sunar.

İnternet ve bağlantı: Windows 10’a yükselttikten sonra karşılaştığınız İnternet sorunlarını çözmenizi sağlar.

Windows 10: Windows 10 için bu yeni bölüm aşağıdakiler gibi birkaç yeni düzeltme sunar

  • Windows 10 ayarlar açılmıyor. Ayarlar” uygulamasını sıfırlayın.
  • Başlat Menüsü çalışmıyor veya Windows 10’da açılmıyor.
  • Wi-fi, Windows 10’a yükselttikten sonra çalışmıyor.
  • Windows Güncelleştirmeleri, yükseltmeden sonra yükleme sırasında takıldı.
  • Windows Mağazası uygulamaları açılmıyor. Tüm uygulamaları yeniden yükleyin.
  • Windows 10’a yükselttikten sonra Office belgeleri açılmıyor.
  • WerMgr.exe veya WerFault.exe uygulama hatası.

Sistem Araçları: Düzgün çalışmayan yerleşik araçları düzeltmeyi önerir.Yeni bir Gelişmiş Sistem Bilgisi sekmesi, sisteminizle ilgili, işlemcideki iş parçacığı sayısı, mantıksal işlemci sayısı, maksimum ekran çözünürlüğü, maksimum yenileme hızı vb. gibi belirli bazı gelişmiş bilgileri görüntüler.

Sorun Gidericiler(Troubleshooters): Bu bölüm, yerleşik 18 Windows Sorun Gidericisi’ni getirmek ve Microsoft tarafından son zamanlarda yayımlanan 4 sorun gidericiye bağlantı indirmek için doğrudan bağlantılar sağlar.

Ek Düzeltmeler: Windows 10 için başka düzeltmeler de sunar.

FixWin 10 tarafından sunulan tüm düzeltmeleri görmek için buraya gidin. Windows 10 hataları onarma ve problemleri çözme ile ilgili bütün detaylara erişeceksiniz.

Windows 10 için FixWin’in tüm ekran görüntülerini burada görebilirsiniz.

Windows 10 onarma nasıl yapılır?

1. İlk olarak Sistem Dosyası Denetleyicisi‘ni (System File Checker) çalıştırmanızı öneririz. Karşılama sayfasında bulacağınız düğme “sfc / scannow” komutunu çalıştırır ve bozuk Windows sistem dosyalarını kontrol eder ve değiştirir. İşlem, 5-10 dakika sürebilir. İstenirse, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

2. Windows Mağazası veya Mağaza uygulamaları ile ilgili sorunlarla karşılaşıyorsanız Mağaza uygulamalarını tekrar kaydedin. Hoş Geldiniz sayfasında bunu bir tıklama ile kolayca yapmanızı sağlayan bir düğme vardır.

3. Windows 10 onarma ile ilgili önemli sorunlarla karşılaşıyorsanız, Windows Sistem Görüntünüzü (Windows System Image) onarmak için DISM yardımcı programını çalıştırmak gerçekten iyi bir fikir olabilir. Bunun için de bir düğme Hoş Geldiniz sayfasına uygun şekilde yerleştirilmiştir.

4. Ardından, bir Sistem Geri Yükleme Noktası (System Restore Point) oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Bunun için sağlanan düğme ile oluşturabilirsiniz. Sisteminizde herhangi bir değişiklik yapmadan önce her zaman bir tane oluşturmanızı öneririm. İsteğe göre veya ihtiyaca göre, her zaman bu Geri Yükleme Noktasına geri dönebilirsiniz.

5. Bunu yaptıktan sonra, aynı anda en fazla bir düzeltme uygulayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Lütfen işlerin memnuniyetinize uygun olup olmadığını kontrol edin; eğer değilse, hemen geri yükleme seçeneğiniz vardır.

6. Öncelikle her bir düzeltmenin ne yaptığını bilmek istiyorsanız, “Düzelt” düğmesinin yanındaki “?” Yardım düğmesine tıklayın. Bir pop-out, düzeltmenin tam olarak ne yaptığını size söyleyecektir. Üzerine çift tıkladığınızda, komutları panonuza kopyalarsınız, bu da düzeltmeleri manuel olarak çalıştırmak istiyorsanız yardımcı olacaktır.

7. Bazı sorunlar bir tıklama ile giderilemez. Eğer düzeltmenizi burada bulamazsanız, FixWin’in Hoş Geldiniz sayfasındaki Daha Fazla Düzeltmeyi Ara (Search For More Fixes) düğmesini tıklayın ve aramanızı burada yapın.

Windows 10 Hatalarını Düzeltme Aracı

Windows 10 için FixWin, Windows 10, 32 bit ve 64 bit sürümlerinde test edilmiştir. Bununla birlikte, FixWin’in çalışması için gereken bazı temel bileşenleri kaçırabileceği ve bu nedenle hatanın nedeni olabileceğinden, üçüncü taraf araçları kullanarak Windows görüntüsünü değiştirdiyseniz FixWin çalışmayabilir. Bu da demek oluyor ki, özel yetenekler koyduğunuz Windows’unuz bozulduysa Windows 10 hataları düzeltme pek mümkün olmayabilir.

Neden FixWin 10? Neden FixWin 2.2’den FixWin 10’a ani sıçrama? Peki, Windows 8.1’den Windows 10’a Windows atlayabilirsek, buradaki eğilimi de izleyebileceğimizi düşündük. Başka bir sebep yok.🙂

Windows 8.1 ve Windows 8 kullanıcıları FixWin 2.2‘yi kullanabilirler. Windows 7 ve Windows Vista kullanıcıları FixWin v1.2‘yi kullanabilirler.

close
Güncel yazılarımı sana da paylaşmamı istersen, aşağıdaki bilgileri doldurarak abone olabilirsin.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir