Windows 10 Güvenli Modda Başlatmak

Windows 8 Güvenli Modda Başlatmak

Merhaba Arkadaşlar, Windows 8 Güvenli Modda Başlatmak

Windows 8 ve Windows 8.1’de bilgisayarı bazen güvenli modda başlatmanız gerekebilir. Bu bir sorun sebebiyle, antivirüs kaldırmak için veya farklı sebebeplerden dolayı. Windows 8 güvenli modda nasıl başlatılır bu makalede bunu açıklayacağım.

 

Aşağıdaki adımları uygulayarak bilgisayarı güvenli modda başlatabilirsiniz.

Windows 8 Güvenli Modda Başlatmak 1. Yöntem

  1. Mouse’yi sağ tarafa çekin
  2. Açılan pencere içerisinden ” Ayarlar ” sekmesini tıklayın
  3. Daha sonra  pencede ” Güç ” sekmesini tıklayın
  4. Yeniden başlat yazısını tıklamadan önce ” Shift ” tuşuna basılı tutun.

Bu işlemleri yaptığınızda bilgisayar onarma moduna girecektir. Daha sonra sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Gelişmiş Başlangıç > Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat

Yeniden başladıktan sonra kendinize uygun seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Windows 8 Güvenli Modda Başlatmak 2. Yöntem

Windows 8 yavaş yavaş yerini almaya devam ederken bir yandan da yaptığı keskin değişikliklerle bazı kullanıcılarımızı zor duruma soktuğu da aşikar. Bunlardan biride Windows 8 Güvenli Mod ekranı (safe mode) yada bazı kullanıcılarımızdan duyma şerefine eriştiğim siyah ekran. Windows 7, Windows XP  sürümlerinde F8 ile giriş yapmaya alışkın olduğumuz Güvenli Mod ekranına artık denetim masası üzerinden yapacağımız bir işlem ile gireceğiz.

Bu yazımda da  “Windows 8 güvenli mod nasıl açılır” sorunuza detaylı olarak cevaplamaya çalışacağım.

İlk olarak Windows + F klavye kestirmesi ile Arama ekranını açıyoruz. Sağ taraftaki arama penceresine Gelişmiş yazıyoruz ve Ayarlar sekmesini işaretleyerek, sol taraftan çıkan sonuçlardan “Gelişmiş başlangıç seçenekleri” seçeneğine tıklıyoruz.

Windows 8 Güvenli Modda Başlatmak - gelişmiş

Açılan sayfanın sağ alt kısmında bulunan Gelişmiş Başlangıç menüsünün altındaki Simdi Yeniden Başlat butonuna tıklıyoruz.

Windows 8 Güvenli Modda Başlatmak - gelişmiş başlangıç

 

Karşınıza aşağıdaki gibi mavi bir ekran gelecektir. Bu ekrandan Sorun Gider seçeneğini ve ardından  “Gelişmiş Seçenekler” ve “Başlangıç Ayarları” seçilir.

 

Windows 8 Güvenli Modda Başlatmak - sorun gider

Açılan başlangıç ayarları pençesinden windows 8 güvenli mod açma işlemi için klavyenizden F4 tuşu ile “Güvenli Modu etkinleştir” seçeneğini seçmemiz gerekmektedir. Yeniden başlatma işleminden sonra bilgisayarınız güvenli moda geçiş işlemini gerçekleştirmiş olacaktır.


Windows 8 Güvenli Modda Başlatmak - başlangıç ayarları

 

Ek makaleler:

Windows 8 Güvenli Modda başaltma’yı bu makalede size paylaşmaya çalıştım. Umarım yardımcı olmuştur, aklınıza takılan herhangi bir soru varsa makaleye yorum olarak yazabilirseniz yardımcı olmaya çalışabilirim.

Teşekkürler,

 

close
Güncel yazılarımı sana da paylaşmamı istersen, aşağıdaki bilgileri doldurarak abone olabilirsin.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir