Windows 10 aynı güncellemeyi tekrar yüklüyor

Microsoft Update veya Windows Update, Windows 10/8/7’de aynı güncelleştirmeyi tekrar tekrar sunmaya veya hep aynı güncelleme yüklemenye devam ediyorsa, bu makalede sorunu düzeltmenize yardımcı olabilecek birkaç öneri bulabilirsiniz.

Bu, genellikle bazı güncelleştirmeler düzgün yüklenmediyse ve Windows işletim sisteminiz yüklü veya kısmen yüklenmiş güncelleştirmeyi algılayamazsa oluşur. Bu senaryoda, sisteminiz güncelleştirmenin gerektiğini hisseder ve bu yüzden tekrar tekrar yüklemeye çalışır.

Windows 10 aynı güncelleştirmeyi tekrar yüklemeye devam ediyor

1] Aynı güncelleme problemi yaşıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey, yüklemeye devam eden güncellemenin numarasını not etmeye çalışmaktır. KB1234567 gibi bir şey olacaktır.

Şimdi WinX Menüsünü açmak için Başlat’a sağ tıklayın. Denetim Masası’nı (Control Panel) seçin ve ardından Programlar ve Özellikler (Programs & Features) uygulamasını açın. Windows Update geçmişini görmek için Yüklü Güncellemeler‘i tıklayın.

Windows 10 aynı güncellemeyi tekrar yüklüyor

Şimdi Numaraya göre Güncelle‘yi aratın, sağ tıklayın ve Kaldır‘ı seçin. Başarısız durumunu (Failed status) gösterebilir veya göstermeyebilir.

Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın, Windows Update’i çalıştırın ve yeniden yükleyin.

Windows 10 aynı güncellemeyi tekrar yüklüyor mu kontrol edin.

Aynı Güncelleme Yükleniyor Hatası

2] Ayrıca Windows Windows Update Sorun Gidericisi‘ni (Windows Update Online Sorun Gidericisi) çalıştırmak ve size yardımcı olup olmadığını görmek isteyebilirsiniz.

3]Bunlardan hiçbiri yardımcı olmazsa, SoftwareDistribution klasörünün içeriğini silmek size yardımcı olacaktır. Windows işletim sistemindeki SoftwareDistribution klasörü, Windows dizininde bulunan ve bilgisayarınıza Windows Update’i yüklemek için gerekli olabilecek dosyaları geçici olarak depolamak için kullanılan bir klasördür. Aynı güncelleme karşınıza sürekli çıkıyorsa, buradaki dosyada da hata olabilir.

Bu bağlantıda , SoftwareDistribution nedir konusunda size yol gösterecektir.

Bu klasörü temizlemenin Windows Update’in yüklenememesi, Windows Update’in güncellemeleri indirmemesi gibi bazı sorunları düzeltmeye yardımcı olduğu bilinmektedir, güncellemeleri tamamlayamadık vb. Windows 10 aynı güncellemeyi tekrar yüklüyor hatası da bu hatalardan birisi.

Bu veri deposu ayrıca Windows Update Geçmişi dosyalarınızı da içerir. Bunları silerseniz güncelleme geçmişinizi kaybedersiniz. Ayrıca, Windows Update’i bir sonraki çalıştırışınızda daha uzun algılama süresine neden olur.

Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows Update’i çalıştırın ve mevcut güncellemeleri yükleyin. umarım aynı güncelleme tekrar gelmiyordur

Bu önerilerden herhangi birinin “Windows 10 aynı güncellemeyi tekrar yüklüyor” konusunda size yardımcı olup olmadığını bana bildirin.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.