Veri kurtarma programları 2015

Merhaba Arkadaşlar,

Sıkça karşımıza çıkan veri kaybetme durumları çok canımızı yakıyor. Bunun için önlem almak tabii ki önemli ama herzaman yeterli olmayabilir. Bende sizin için 10 adet veri kurtarma programını paylaşmak istiyorum. Aşağıdaki makalede ücretli veya ücretsiz olarak programları detaylarını bulabilirsiniz;

Recuva

Listemizin favorisi RECUVA! Bu program diğerlerine göre en fazla kullanılanı. İki farklı seçeneği mevcut , ücretli ve ücretsiz. Bu programlar arasında da büyük bir farklılık yok. İkisi de gelişmiş bir kurtarma yapıyor.

Ücretsiz olanda sadece kurtama seçeneği var.

Ücretli olanda ise kurtarma ve gelen güncelleştirmeleri otomatik yükleme var. Ayrıca ingilizce olarak teknik destek alabiliyorsunuz. + özellik ise diğerlerinde olmaya sanal harddiskleri tarayabilmesi. Bunun dışında ücretsizinden bir farkı bulunmuyor.

Panda Recovery

Panda’nın boyutu diğerlerine göre 2 kat daha büyük gibi. 2 MB. Nerden baksanız 2 saniyede iner. 🙂 Boyutuna göre işlevi de artıyor. En iyi kurtaran yazılımlardan birisi. Diğerlerinden farklı olarak , en az hata ile kurtarma yapan diyebilirim.

TOKIWA DataRecovery yazılımı

Bir gönüllü yazılımı olan TOKIWA, sizden ücret talep etmeyen yazılımlardan birisi. Sadece iyi niyetle yardım bekliyor :). Bunun dışında diğerlerinden farklı bir özelliği bulunmasa da kendisini güncelleyen yazılımlardan birisi. Bu programla birlikte + olarak benim gördüğüm kadarıyla dosya isimlerini ve klasörlerine isim değişikliği yapabiliyorsunuz. Bunun da sizin için bir artısı olacağını düşünmüyorum.

PC INSPECTOR File Recovery

Karşımızda Almanya’nın bağrından kopup gelen ve en çok kullanılan kurtarma yazılımlarından olan PC INSPECTOR, diğerlerine göre en fazla format destekleyen program olduğunu sanıyorum. Kurtarması da oldukça başarılı. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz;

Avira UnErase 1.4

Oldukça küçük boyutlu olan bu program işe yarar durumda. Ücretsiz olduğundan dolayı kullanabileceğiniz iyi alternatiflerden birisi. Ayrıca yapımcısı tanınan ve performansından çok yakındığımız Avira.

Glary Undelete

Oldukça kullanışlı olan programlardan birisi olduğu söylenebilir. Destekleri arasında aşağıdaki durumlar var;

  • FAT,NTFS, NTFS+ EFS dosya sistemleri
  • Şifrelenmiş ve sıkıştırılmış dosyalar
  • USB/Harici harddisk üzerinden sildiğiniz dosyaları geri getirme

ADRC Data Recovery Software Tools

Bu programı kullanabilme imkanım olmadı fakat kullanıcılardan iyi yorumlar almış ve oldukça eski bir program. Her platforma ayak uyduramayabilir. Zaten kendi sayfasında Windows 952000XP yazıyor. 🙂

FreeUndelete

Görünümü oldukça eskilerden geliyor gibi görünse de bütün platformları ve dosya türlerini destekleyen kaliteli programlardan birisi. Kurtarma kapasitesinin yüksek olduğu gibi, bir çok dosyayı da kurtarma imkanı bulunuyor. Ayrıca boyut olarak da çok küçük sadece 86KB.

Undelete Plus

UndeletePlus kendinisini sürekli güncelleyen ve diğerlerine nazaran biraz daha iyi olan bir program. Aşağıdaki durumlarda oldukça etkili ;

 • Çıkarılabilir diskler üzerinden kurtarma yapabiliyor
 • Harddiskler üzerinden kurtarma yapabiliyor
 • Fotoğraf ve Müzik kurtarabiliyor
 • Email’leri kurtarabiliyor
 • Klasör olarak kurtarabilme imkanı var

SoftPerfect File Recovery

Bu programın diğerlerinden ayrılan en büyük özelliği , MAC üzerinden silinmiş dosyaları kurtarabiliyor. Mac üzerinden veri kurtarma yapması diğerlerine nazaran büyük bir artı veriyor. Bunun dışında Windows üzerinde diğerlerine göre çok fazla farkı yok. Ama en büyük eksilerinden birisi 2GB üzerinde bir veri kurtarmak istiyorsanız sizden ücret talep edecektir.

Listemiz bu kadardı, hepsini kullanabilirsiniz. Umarım işinize yarar.

close
Güncel yazılarımı sana da paylaşmamı istersen, aşağıdaki bilgileri doldurarak abone olabilirsin.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir