Microsoft Partner Paketleri

İçindekiler:

Microsoft Partner Paketleri

Microsoft ürünleri üyelik paketleri

Microsoft ürünleri birkaç farklı paket dahilinde de alabilirsiniz. Bayii içi kullanım paketleri , öğrenci paketleri ve bunun gibi birkaç farklı sürüm var. Bunları da linkleri üzerinden detaylı bilgilerine erişebilirsiniz.

BızSpark

BizSpark Nedir ?

Microsoft BizSpark programı 3 senelik bir periyodu kapsamaktadır. Yazılım sektöründe maksimum 3 senedir faaliyet gösteren, en az bir veya birkaç yazılım ürünü veya servisi pazara sunan ve yıllık cirosu 250.000 USD altındaki yazılım şirketleri programdan faydalanabilirler. Programa katılım için herhangi bir ön ödeme gerekmemektedir.

Program şartlarını sağlayan ve katılmak isteyen girişimci yazılım şirketleri programa http://www.microsoft.com/bizspark adresi üzerinden başvurabilirler. Başvurular gerekli değerlendirmeler yapılarak sonuçlandırılır. 3 yılın sonunda BizSpark web sayfasında yenileme yapılması gerekir. Yenileme yapmak için 90 gün süre verilir.

Online Incident Kaydı

http://support.microsoft.com/oas/

İlk Incident kaydı oluşturmadan önce destek anlaşması düzenlenmelidir:

Destek Sözleşmesini Etkinleştirme

http://support.microsoft.com/ActivateSupport/

 1. Sayfanın orta alt kısmındaki “Lütfen programınıza uygun döküman paketini seçin” alanından uygun paket seçilir.
 2. Form doldulurur ve RegForm@msdirectservices.com adresine gönderilir.
 3. Destek anlaşması detayları e-posta ile gönderilecektir. Bu bilgiler online veya telefon üzerinden açılacak olan her case için lazım olacaktır.
 4. Online destek kaydı için http://support.microsoft.com/select/Default.aspx?target=assistance veya telefon üzerinden destek kaydı için http://msdn.microsoft.com/en-gb/subscriptions/bb266240.aspx sayfasındaki uygun destek numarası aranır.

Faydalar

 • Yazılımlar: Microsoft yazılım araçları ve sunucu ürünlerinin lisanslarına kolay, hızlı ve ödeme yapmaksızın erişme imkanı bulurlar.
  • Visual Studio Ultimate with MSDN
  • Visual Studio Team Foundation Server 2010
  • Expression® Studio Version 4
  • “Hizmet olarak Yazılım (SaaS)” çözümleri sunan iş ortaklarına (Bizspark üyelikleri boyunca) en son versionları ile bereber aşağıdaki Microsoft ürünleri:
   Microsoft Windows Server® (Enterprise’a kadar tüm versionlar)
   Microsoft SQL Server® (tüm versionlar)
 • Microsoft Office SharePoint® Portal Server
 • Microsoft System Center
 • Microsoft BizTalk® Server
 • Microsoft Dynamics® CRM

Ek olarak BizSpark startups üyelerine Microsoft Azure™ Services Platformun da kullanım hakkı verilmektedir.

Destek: Microsoft Girişimci İş Ortaklarının desteği ile iş stratejilerini ve modellerini oluşturmak ve/veya yeniden şekillendirmek konusunda profesyonel danışmanlık desteği alma imkanı bulurlar.

Görünürlülük: Ürün ve servislerini Microsoft’un global girişimci web sitesi üzerinden tanıtabilir, pazarlayabilirler.

İletişim

 • Üyelik soru ve sorunları, ödeme seçenekleri için: BizSparkTR@microsoft.com
 • Yenileme seçenekleri için; bizspark@microsoft.com – bizturk@microsoft.com

DreamSpark

DreamSpark Nedir ?

“Microsoft DreamSpark, üniversite öğrencilerinin, Microsoft yazılım geliştirme ve tasarım araçlarını ücretsiz olarak edinmelerini sağlayan bir servistir.

Bu servisten yararlanabilmek için öğrencilerin, öğrenci kimliklerini doğrulayabilmeleri ve bunu her 12 ayda bir tekrarlamaları gerekmektedir. 12 ayda bir öğrenci kimliği doğrulama işlemi üniversiteler tarafından online yürütülmektedir. ”

Peki Microsoft’un biz üniversite öğrencilerine sağlamış olduğu bu servisten nasıl yararlanabiliriz?

https://www.dreamspark.com adresi üzerinden edu.tr uzantılı mail adresiniz ile üyeliğinizi alıyorsunuz. Bu üyeliğe girdiğinizde içerisindeki ürünleri kullanabilirsiniz.

Bayii İçi Kullanım Paketi ( MAPS )

Bayii İçi Kullanım Paketi ( MAPS ) Nedir ?

Microsoft Action Pack Subscription (MAPS), Microsoft yazılımlarının en güncel versiyonunu içeren yıllık bir aboneliktir. MAPS, Microsoft ürünlerinin satışını yapan veya Microsoft ürün ve teknolojilerine destek veren Microsoft iş ortakları, danışmanlar, katma değer satıcıları, katma değer sağlayıcılar, sistem toplayıcılar, geliştiriciler, sistem üreticileri, host firmaları, hizmet sağlayacılar ve IT profesyonelleri için tasarlanmıştır.

Abonelik içerisindeki yazılım ürünleri “Not for Retail Distribution” (NRD) versiyonlarıdır. PID ve COA sonucu Retail verir.

Mevcut aboneliklerinin süre sonuna 45 gün kala aboneler yenileme hatırlatıcısı e-postası alırlar.

MAPS Abonelik Türleri Nelerdir ?

Action Pack, 2 abonelik türüyle satılır: Microsoft Action Pack Solution Provider(MAPS SP) ve Microsoft Action Pack Development&Design (MAPS D&D)

MAPS SP ve MAPS D&D aboneliklerinin ikisine birden aynı anda sahip olunamaz. Bir ticari unvana yılda sadece bir abonelik yapılabilir.

Yazılım Kullanım Hakları

Partnerlar güncel ürün çıktıktan sonra o ürüne geçiş yapmaları için 12 aylık bir grace periyoda sahip olurlar.

Action Pack Solution Provider lisansları kurumun sadece ana kurumsal bölgesinde kullanılmak üzere sağlanır ve sadece kurumun iç kurumsal amaçları, uygulama geliştirme ve test etme amaçlarıyla kullanılmalıdır. Yazılım kişisel amaçlı kullanım, müşteri uygulamalarını host etme, bir müşterinin alanına yükleme amacıyla kullanılamaz.

Action Pack Development and Design lisansları sadece iç kurumsal işleri yönetmek, müşterilere demo yapmak, çalışanları eğitmek, uygulama geliştirmek ve teste tmek için kullanılmalıdır.

Windows 8 işletim sistemi nasıl yüklenir?

Temiz veya özel kurulum yapılabilir. Ancak Windows yazılım lisansları sadece yükseltme ürünüdür. Windows 8’in kurulacağı bilgisayarın nitelikli bir Windows işletim sistemine sahip olması gerekir.

Paket içeriği hakkında detaylı bilgili bu link üzerinden görebilirsiniz ;

https://mspartner.microsoft.com/tr/tr/pages/membership/action-pack.aspx

Temel Avantajlar ve Gereksinimler

https://mspartner.microsoft.com/tr/tr/Pages/Membership/core-benefits.aspx

Uzmanlık ve Sınavlar

https://partner.microsoft.com/turkiye/40143914

MAPS SP

https://mspartner.microsoft.com/en/uk/pages/membership/action-pack-solution-provider-eligibility.aspx

MAPS D&D

https://mspartner.microsoft.com/en/us/Pages/Membership/subscribe-action-pack-dev-design.aspx

 1. Abone olmak için Microsoft Partner Network Agreement onaylanır, MPN sayfasına kayıt yapılmamışsa, önce https://mspartner.microsoft.com/en/uk/pages/membership/enroll.aspx sayfasından kayıt olunur.
 2. 30 dakikalık çevrimiçi eğitime katılım sağlanır ve çevrimiçi sınav yapılır. Firmadan bir kişi her 2 yılda bir çevrimiçi sınavı geçmelidir.
Microsoft Office Professional Plus, Microsoft Project Professional ve Microsoft Visio Professional Terminal Hizmetleri ortamına uygun mudur?

Uygun değildir. Terminal Hizmetlerinde Office yazılımına ihtiyaç varsa, 2 şekilde temin edilebilir:

 1. Open Lisans kapsamında Visual Studio Premium with MSDN temin edilir. Bu sadece, geliştirme ve test etme amaçlı olarak Office kullanılıyorsa uygulanır.
 2. Open Lisans kapsamında Microsoft Office temin edilir.

MSDN Paketi

MSDN Üyeliği

Kullanıcı Lisanslaması

Programları Tasarlama, Geliştirme, Test Etme ve Sunmak İçin Lisanslama

Tüm MSDN abonelikleri ve Visual Studio kullanıcı başına lisanslanır. Her bir lisanslı kullanıcı programlarını tasarlamak, geliştirmek, test etmek ve sunmak için herhangi bir cihaza yazılımı yükleyebilir ve kullanabilir.

MSDN Abonelik Seçenekleri

 • Visual Studio Ultimate with MSDN
 • Visual Studio Premium with MSDN
 • Visual Studio Test Professional with MSDN
 • Visual Studio Professional with MSDN
 • MSDN Platforms
 • MSDN Operating Systems

Hangi Yazılımları İçerir ve Alt Versiyon Hakları Nedir?

MSDN abonelikleri için MSDN Subscriber Downloads üzerinden mevcut yüklemelere ve alt versiyon ürünlerine ulaşılabilir. MSDN abonelikleri hem güncel versiyon yazılımı hem de pek çok önceki versiyonu kapsar. Ayrıca MSDN aboneleri yazılımın her yeni versiyonu çıktığında erişim hakkına sahip olurlar.

Herhangi biri MSDN Subscriber Downloads sayfasını ziyaret edebilir, belirli bir yüklemeyi arayabilir, yüklemenin ne zaman yayınlandığını ve indirmek için hangi erişim seviyelerinin olması gerektiğini görmek için tıklayabilir. Bunu görüntülemek için abone olmak gerekmez, ancak indirmek için abone olmak gerekir.

Team Foundation Server 2012 ve SQL Server 2012

Microsoft SQL Server 2012 Standard yazılımının bir kopyası Team Foundation Server 2012 veritabanı için kullanılabilir – SQL Server 2012 Express kullanan Team Foundation Server 2012 Express dışında.

Team Foundation Server 2012 veri ambarı için Microsoft SQL Server kullanır ve Team Foundation Server 2012 lisansı başına bir adet SQL Server 2012 Standard lisansı kullanım hakkı sağlar. Bu ayrı bir SQL lisansı değildir. SQL Server’ın bu kopyası farklı bir sunucu üzerinde çalıştırılabilir, ancak sadece Team Foundation Server tarafından kullanılabilir. SQL Server Enterprise kullanılmak istenirse, ayrıca lisanslanması gerekir.

Team Foundation Server 2012 altında alınan SQL Server 2012 Standard lisansı ile SQL Server Reporting Services kullanımı CAL gerektirmez (sadece Standard sürüm için geçerlidir, Enterprise alınırsa, CAL gerektirir).

Kalıcı Kullanım Hakları

Mevcut kanallarda satın alınan MSDN abonelikleri, abonelik bittikten sonra mevcut yazılımın kullanımına devam etmeyi sağlayan kalıcı kullanım haklarını sunar. Ancak abonelik bittikten sonra artık aboneler yazılım yükseltmelerinden yararlanamazlar, MSDN Subscriber Downloads alanından ürün anahtarları ve yükleme dosyalarına erişemezler. Abonelik aktifken temin edilen ürün anahtarları için tüm aktivasyonlar tükenene kadar kullanılmaya devam edebilir.

Aşağıdaki anlaşmalarla temin edilen MSDN abonelikleri kalıcı kullanım hakları sağlamaz.

 • Enterprise Agreement Subscription, Open Value Subscription, Campus Agreement veya diğer “Subscription” Volume Lisanslama programları
 • Microsoft Action Pack Development and Design subscription dahil Microsoft Partner Networkaracılığıyla temin edilen MSDN abonelikleri

Abonelik Süreleri

Retail Yenileme

Retail MSDN abonelikleri yıllık olarak yenilenmelidir. Retail Lisansları için grace period – MSDN aboneliğinin bitiş tarihinden sonra müşterinin yenileme ücretine tabi tutulmayı hak edeceği gün sayısı – 30 gündür.

Volume Licensing Yenileme

Volume Licensing kapsamında satın alınan MSDN abonelikleri Volume License Agreement veya Enrollment bitene kadar geçerlidir. Ancak, Select Plus Agreement (bu sözleşme bitmez) bir istisnadır. Select Plus kapsamında satın alınan MSDN Aboneliği satın alım tarihinden itibaren 3 yıl geçerlidir.

Tüm Volume Licensing Programları için MSDN Abonelikleri, Volume Licensing sözleşmesinin bitiş tarihinde ürünün versiyonunun Yazılım Güvencesi’ni (Software Assurance – SA) satın alarak yenilenmelidir. Bu bitiş tarihleri programa göre değişir ve ayrıca sözleşmenin imzalandığı tarihteki şartlara göre değişiklik gösterebilir.

MSDN Aboneliği Yükseltme Seçenekleri

Hem yenileme döneminde (bu durumda hem aboneliğin eski seviyesi hem de aboneliği yükseltecek bir step-up lisansı satın alınmalıdır) hem de abonelik şartları süresince herhangi bir zamanda aktif bir MSDN aboneliğine yükseltme yapılabilir.

MSDN

Düşük Versiyonla Yenileme

Müşteriler yüksek veriyon bir MSDN aboneliğini düşük bir MSDN aboneliğiyle yenileyebilirler – bir lisans bir diğerinin yerine geçer. Bu şekilde yaparak müşteri eski MSDN aboneliğiyle ilişkilendirilmiş tüm haklarını kaybeder, yeni abonelik kapsamında olmayan ve eski aboneliğin bir parçası olan herhangi bir ürünün kullanımı hemen bırakılmalıdır.

Yazılım Nerede Yüklenebilir ve Çalıştırılabilir?

Lisanslı kullanıcı herhangi bir sayıda cihaz üzerine yazılımı yükleyebilir ve kullanabilir. Yazılım işte, evde, okulda, müşterinin ofisinde ve 3rd party tarafından sunulan özel bir donanım üzerine yüklenebilir ve kullanılabilir. Pek çok MSDN yazılımı ayrıca Windows Azure sanal makinaları üzerinde de çalışabilir.

MSDN Aboneleri İçin Ek Kullanım Hakları ve Faydaları

Office Professional Plus 2013 Üretim Ortamı Kullanımı

Visual Studio Ultimate with MSDN ve Visual Studio Premium with MSDN lisanslı kullanıcıları üretim kullanımı için bir cihazda Office Professional Plus 2013 kullanabilirler.

Visual Studio Team Foundation Server Üretim Ortamı Kullanımı

Visual Studio Ultimate with MSDN, Visual Studio Premium with MSDN, Visual Studio Professional with MSDN, Visual Studio Test Professional with MSDN ve MSDN Platforms abonelikleri Visual Studio Team Foundation Server 2012 için bir sunucu lisansı ve bir Client Access License (CAL) içerir. Microsoft, Team Foundation Server’ı Server + CAL lisanslama modeli altında lisanslar – firmalar Team Foundation Server çalıştıran her bir sunucusu için bir Server lisansı ve Team Foundation Server’a erişen her bir cihaz ya da kullanıcı için Team Foundation Server 2012 CAL lisansına sahip olmalıdırlar.

WebsiteSpark

WebsiteSpark Nedir?

Yenilikçi teknolojileriyle bireylerin ve kurumların potansiyellerini gerçekleştirmesine katkıda bulunan Microsoft şimdi de WebsiteSpark Programı ile profesyonel web uygulama geliştiricilerine ve tasarımcılarına yepyeni bir pencere açıyor. Microsoft, WebsiteSpark Programı ile çalışan sayısı 10 kişiye kadar olan profesyonel web tasarımı ve yazılımı şirketlerinden bir ekosistem oluşturmayı ve böylece İnternet ortamında yeni işlerin ortaya çıkmasını hedefliyor.

Microsoft bu duyuruyla birlikte Microsoft Web Platform uygulamalarını ileriye taşıyacak olan Web Platform Installer 2.0 ve Windows Web Application Gallery 2.0 web yazılımlarını da hizmete sundu. Bu yazılımlar, profesyonellerin daha gelişmiş ve zengin web uygulamaları yazmalarını kolaylaştıracak.

Yazılım geliştiren girişimcileri destekleyen BizSpark ve yazılım geliştirmeye meraklı öğrencileri Microsoft teknolojileriyle tanıştıran DreamSpark’tan sonra üçüncü Spark inisiyatifini sunan Microsoft, birbirini tamamlayan bu topluluklarla büyük bir sinerji yaratmayı hedefliyor. Microsoft WebsiteSpark Programı, web profesyonellerine, Microsoft yazılımları ve çözümleriyle geliştirme yapma olanağı sunarken, iş başarısını destekleyecek araç, eğitim ve destek hizmetlerini de birlikte sunmayı amaçlıyor.

Microsoft Türkiye’de Yazılım Geliştirme ve Teknoloji Platformlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İpek Tunca, WebsiteSpark hakkında şunları söyledi:

“Günümüz dünyasında web uygulamalarına hayat veren profesyoneller, iş uygulamalarının başarısında önemli bir konuma sahip oluyor. Uygulamaların dış dünyaya veya çalışanlara açılan yüzünde web teknolojileri artık daha fazla paya sahip. Yenilikçi iş modellerinin büyük bir kısmı İnternet ortamında doğuyor ve gelişiyor. Microsoft’un WebsiteSpark Programı, web uygulamaları geliştiren bireyler ve topluluklar arasında yenilikçiliği ateşleyen canlı bir kıvılcım işlevi görecektir. Özellikle yeni ve girişimci projelere açık, küçük işletmeleri hedefleyen bu program sanal dünyada başarılı markaların gelişmesinde önemli bir rol oynayacak. Ülkemizde de bu alanda çok nitelikli çalışmaların ortaya çıkacağına inanıyoruz”.

10 çalışana kadar elemanı olan web tasarım ve yazılım şirketleri ile kurucuları WebsiteSpark Programı’na üç yıllığına herhangi bir maliyet üstlenmeden katılabilecekler. Ayrıca başka bir maliyet gerektirmeyen üyelik Microsoft tarafından onaylanırsa, üye firmalar şu kaynaklara erişim hakkı kazanıyor.

Programa üye şirket Microsoft web tasarım ve yazılım geliştirme teknolojilerinden Microsoft Visual Studio 2008 Professional Edition’ın üç adet lisansına, Microsoft Expression Web 3’ün iki adet lisansına ve Microsoft Expression Studio 3’ün bir lisansına sahip olabiliyor. Ayrıca web projelerinde kullanılan Windows Web Server 2008 R2’nin dört işlemcili sürümü ile Microsoft SQL Server 2008 Web Edition’ın dört işlemcili sürümünün lisansları da ücretsiz veriliyor.

• Ayrıca üyelere DotNetPanel adıyla üçüncü parti bir web sitesi kontrol paneli de ücretsiz hediye ediliyor.

WebsiteSpark Programı’nın katılımcıları ayrıca eğitim ve destek olanaklarına da sahip. Örneğin, program kapsamında,

• Firma başına iki teknik destek hakkı verilirken,

• Üyelerin Microsoft’un web şirketleri ekosistemindeki iş ortakları, müşterileri ve tamamlayıcı servisleri ve teknolojilerinden oluşan topluluğa da erişim hakkı olacak.

• Üyeler ayrıca MSDN üzerindeki teknik bilgi ve danışmanlık sunan tartışma gruplarına sınırsız erişebilecek.

Yazılım, çözüm, eğitim ve destek programları haricinde üye şirketler, WebsiteSpark Pazaryeri’ne de kavuşuyor. Üyeler, kendi yazılım ve hizmet sunumlarını WebsiteSpark online pazaryerinde yapabilecekler.

Microsoft Web Platformu’nun bir parçası olarak duyurulan yeni Web Platform Installer 2.0 ile uygulama geliştirenler, Microsoft ürün ve teknolojilerini artık daha çabuk ve kolay bir şekilde İnternetten indirebilecek.

IIS Media Pack, Windows Azure SDK ve birçok yeni eklentiye sahip olan Web Platform Installer 2.0 ile yazılımcılar Microsoft Web Platformu’nun bileşenlerini web’den hızlı indirmekle kalmayacak, aynı zamanda söz konusu web bileşenlerini çeşitli makinelere de hızlı şekilde yükleyebilecek. Böylece sınırlı bant genişliğini en ekonomik şekilde kullanmayı sağlayacak.

Microsoft Web Platform ile uygulama geliştiriciler, sayısız açık kaynak kodu ile ister ASP.Net, isterse PHP ortamında geliştirilmiş olsun yüklemeye hazır birçok web uygulamasına erişebiliyor.

Windows Web Application Gallery üzerinden WordPress, DotNetNuke, Acquia Drupal, SugarCRM ve Umbraco gibi 20’den fazla yeni uygulamaya erişmek mümkün.

Microsoft Web Platform Installer, Windows Web Application Gallery ve Microsoft’un bu konudaki web sayfası www.microsoft.com/web, şimdi uluslararası yazılımcılara dokuz dilde hizmet veriyor.

WebsiteSpark Programı hakkında şu bağlantıdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz: http://www.microsoft.com/web/websitespark

Microsoft Web Platform Installer 2.0 şu bağlantıdan indirilebiliyor: http://www.microsoft.com/web

TechNet Aboneliği

TechNet Nedir ?

TechNet Aboneliği, BT uzmanlarının kritik sorunlara hazır olmalarına yardımcı olmak, beta yayınları, Profesyonel Destek Çağrıları ve işlerini kolaylaştıraca diğer teknik bilgi ve araçlara ek olarak test – değerlendirme amaçlı güncel yazılımlara hızlı erişim imkanı sunarak gelecek dağıtımları planlamalarını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir üyelik programıdır.

TechNet Subscription Software License Terms’e göre bir kullanıcı kendi ev bilgisayarı dahil herhangi bir bilgisayara deneme amaçlı program yazılımlarını kurma hakkına sahiptir, kullanıcı tüm Lisans Koşullarına tamamıyla uyum sağladığı sürece cihazın nerede bulunduğuna bakılmaz. Yazılımlar üretim veya gösterim ortamları veya tamamıyla yedeklenmemiş verilerle kullanılamaz.

Her bir abonelik bir kullanıcıya atanır, ve sadece bu abone değerlendirme yazılımlarını, destek haklarını kullanabilir, TechNet Benefits Portal’ına erişim sağlayabilir, lisanslı TechNet abonesi olmayan diğer kullanıcılar bu kaynaklara erişim sağlayamaz.

Lisanslama

TechNet abonelikleri TechNet Standard, TechNet Professional, TechNet Professional with Media ve TechNet Professional Not For Resale (NFR) olarak mevcuttur.

FPP ve Volume Licensing kapsamında satışı yapılır.

 • TechNet Standard abonelikleri Volume Licensing kapsamında sunulmaz.
 • Volume License müşterileri için, TechNet Professional aboneliği TechNet Plus Direct ve TechNet Plus Single User olarak adlandırılmaya devam ediyor.
 • TechNet NFR satın alımı veya herhangi bir taraftan ya da kişiden yeniden satışı uygun değildir. Bazı Microsoft programları aracılığıyla temin edilebilir.
 • Software Assurance müşterileri haklarının bir parçası olarak bir TechNet aboneliği edinirler ve Retail TechNet müşterilerinin aldığı aynı destek haklarına sahip olurlar.

Faydaları

Üyelik faydaları: Microsoft yazılım kütüphanesi, Bilgi Tabanı (Knowledge Base) makaleleri, hizmet paketleri (Service Pack), güvenlik güncelleştirmeleri, Resource Kits ve teknik rehberler.

Destek Faydaları

 • Değerlendirme ve beta yazılımlar
 • 2 Professional-level teknik destek kaydı (bir destek hesabı aracılığıyla) – SADECE TechNet Professional ve TechNet Professional with Media Subscriptions ile

NOT! The TechNet Profession Not For Resale (NFR) versiyonu 2 Professional-level teknik destek kaydını içermez.

 • Sadece telefonla alınabilen indirimli Professional-level teknik destek kaydı – Müşteriler Professional teknik destek kaydı fiyatlarında %20 indirimden faydalanabilirler. Bu indirim USD Pro TechNet PPI Discount ismiyle geçer.

NOT! TechNet Professional NFR versiyonu aboneleri TechNet PPI indirimi için uygun değildirler.

TechNet müşterilerine mesai bitimi sonrası indirim seçeneği yoktur.

 • Partner Online Technical Communities’te 24 saat yanıt süresi

E-Learning

TechNet Standard aboneleri, teknik yeteneklerini geliştirmeleri için abonelikleri süresince 1 Microsoft E-Learning derlemesine sahip olurlar. Her bir derleme ortalama 10 kur içerir.

TechNet Professional aboneleri, teknik yeteneklerini geliştirmeleri için abonelikleri süresince 2 Microsoft E-Learning derlemesine sahip olurlar. Her bir derleme ortalama 10 kur içerir.

Yazılım Listesi

Abonelik seviyesine göre mevcut olan ürünlerin tam listesi için müşterilere aşağıdaki linki paylaşabiliriz.

http://download.microsoft.com/download/C/7/8/C78DB720-88CB-455E-AA0E-A087CB332A23/TechNet_Product_List.xlsx

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.