Outlook.com Duyurusu

Merhaba Arkadaşlar,

31 Temmuz 2012 tarihinde Microsoft, bireysel kullanıcılar için Hotmail’in yerini alan yeni e-posta hizmeti Outlook.com’u duyurdu. Webde ve Windows 8, Windows Phone ve yeni Office versiyonuyla sorunsuz bir şekilde çalışmaya yönelik tasarlanmıştır. Bu yeni hizmet ile Outlook.com adresine gidip mevcut Microsoft hesabıyla oturum açmak ve eski e-posta adresine yeni bir arayüzle erişmek mümkün.

Outlook.com, Outlook Web App for Exchange’i tamamlayıcı niteliktedir; bütün ölçeklerdeki işletmeler için uygun bir e-posta hizmetidir. Outlook masaüstü uygulamasıyla benzer çalışır.

Faydaları

 • Modern Kullanıcı Deneyimi – Windows 8 ve Windows Phone’un görsel tarzı webe getirildi. Böylece kullanıcılar daha fazla posta alanının olduğu kusursuz bir dizayna sahip olabildiler. Kullanıcının bilgisayarı ve telefonuyla muhteşem uyumla çalışır. Hotmail’den farklı olarak, dikkat dağıtıcı çok fazla reklam bulunmamaktadır.
 • Bağlantıda Kal – Outlook.com ile Facebook, Twitter, Google, LinkedIn ve daha fazla alandan bağlantılı bilgiler getirilerek e-posta hesapları daha iyi hale getirildi. Gelen kutusu arkadaşların fotoğrafları, son tweet ve postları, Facebook ve Messenger chat ile can buluyor. Bunun nedeni Microsoft Hesabıyla güçlendirilmiş olmasıdır. Outlook.com adres defteri ve kullanıcı deneyimi Windows Phone, Windows 8 bilgisayarlar ve yeni Office sürümünü takip etmektedir. Önümüzdeki aylarda Skype, Outlook.com’a getirilecek ve böylece gelen kutusu üzerinden video araması yapılabilecek.

 

 • Gösterişli ve Güçlü – Tipik bir gelen kutusu %50 civarı haber bültenleri, %20 civarı Facebook, Twitter, LinkedIn gibi sosyal ağların güncelleştirmelerinden oluşur. Outlook.com otomatik olarak haber bültenleri ve sosyal ağ güncelleştirmelerini kategoriler, böylece gelen kutusuyla daha az tıklamayla bağlantı sağlanır. Outlook.com elbette Office Web Apps ile gömülü gelir, SkyDrive ile bağlantılıdır ve dokuman, fotoğraf paylaşımı sağlanabilir.
 • Kontrolde Kalın – E-posta özel ve kişiseldir; Microsoft kullanıcılarının kontrolünün kendilerinde olmasını ister. Outlook.com ile kişisel görüşme içerikleri reklamlar için kullanılmaz. Hangi ağa bağlanacağına ve kimi takip edeceğine kullanıcı karar verir. Usta kullanıcılar kendi kurallarını yazabilir, kendi kategorilerini oluşturabilirler.

 

Başlangıç

 • Bir Hotmail kullanıcı, Hotmail Seçenekler menüsünden “Yükselt”e tıklayarak Outlook.com’a geçiş yapabilir. E-posta adresi, şifre, kişiler, eski postalar ve kurallar değişmeyecektir. @hotmail.com, @msn.com, @live.com adresindenden posta gönderilip alınabilcektir. Hepsi tek bir Outlook.com kullanıcı arayüzünden yönetilebilecek ve kullanıcı dilerse @outlook.com e-posta adresini hesaplarına ekleyebilecektir.
 • Gmail, Yahoo ve diğer e-posta hizmetleri kullanıcılar, Outlook.com önizlemesini kullanabilecekler. Kullanıcının hesabı Microsoft hesabı ise, sadece oturum açarak kullanmaya başlayabilir. Microsoft hesabı yoksa, @outlook.com e-posta adresiyle oluşturarak giriş yapılabilir. Ve sonrasında Gmail veya diğer e-posta hizmetleri Outlook.com’a yönlendirilerek yapılandırılabilir, buradaki yönergeler takip edilerek kişi ve postalar Outlook.com’a aktarılabilir.
 • E-posta adresi olmayan kullanıcılar Outlook.com adresi üzerinden yeni bir e-posta alabilirler.

Outlook.com Windows Phone, iPhone, Android, Blackberry ve diğer telefonlara, Windows 8, iPad, and Android tabletlere, Outlook 2013 Önizleme sürümüne ve diğer tüm posta uygulamalarına yapılandırılabilir. Outlook.com Exchange ActiveSync desteklediğinden, Exchange veya Hotmail hesabı gibi yapılandırılır. Telefonlara Outlook.com tanımlamada adım adım kılavuzu için; http://windows.microsoft.com/en-US/windows/outlook/mobile

Ürün Desteği

Ürünün tüm desteği kendisi üzerinden sağlanır.

 1. Sağ üst köşedeki Ayarlar düğmesine tıklanır.
 2. Menuden Yardım seçilir.
 3. Outlook.com’un kullanımıyla ilgili sorun giderme kılavuzu açılır.
 4. Ayrıca çevrimiçi forumlar için bağlantılar verilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Q: Outlook.com nedir? Hotmail’in bir yinelemesi midir?

A: Hayır. Outlook, yeni bir Bulut e-posta hizmetidir. Yeni adresler, yeni iş ortakları ve yeni Outlook ile tamamen yeni bir hizmettir.

Q: Hotmail’den Outlook’a neler değişti?

A: Windows 8 ve Windows Phone’un görsel tarzı webe getirildi. Böylece kullanıcılar daha fazla posta alanının olduğu kusursuz bir dizayna sahip olabildiler. Kullanıcının bilgisayarı ve telefonuyla muhteşem uyumla çalışır. Hotmail’den farklı olarak, dikkat dağıtıcı çok fazla reklam bulunmamaktadır. Outlook.com ile Facebook, Twitter, Google, LinkedIn ve daha fazla alandan bağlantılı bilgiler getirilerek e-posta hesapları daha iyi hale getirildi. Gelen kutusu arkadaşların fotoğrafları, son tweet ve postları, Facebook ve Messenger chat ile can buluyor. Bunun nedeni Microsoft hesabıyla güçlendirilmiş olmasıdır. Outlook.com adres defteri ve kullanıcı deneyimi Windows Phone, Windows 8 bilgisayarlar ve yeni Office sürümünü takip etmektedir. Önümüzdeki aylarda Skype, Outlook.com’a getirilecek ve böylece gelen kutusu üzerinden video araması yapılabilecek. Tipik bir gelen kutusu %50 civarı haber bültenleri, %20 civarı Facebook, Twitter, LinkedIn gibi sosyal ağların güncelleştirmelerinden oluşur. Outlook.com otomatik olarak haber bültenleri ve sosyal ağ güncelleştirmelerini kategoriler, böylece gelen kutusuyla daha az tıklamayla bağlantı sağlanır. Outlook.com elbette Office Web Apps ile gömülü gelir, SkyDrive ile bağlantılıdır ve dokuman, fotoğraf paylaşımı sağlanabilir. E-posta özel ve kişiseldir; Microsoft kullanıcılarının kontrolünün kendilerinde olmasını ister. Outlook.com ile kişisel görüşme içerikleri reklamlar için kullanılmaz. Hangi ağa bağlanacağına ve kimi takip edeceğine kullanıcı karar verir. Usta kullanıcılar kendi kurallarını yazabilir, kendi kategorilerini oluşturabilirler.

Q: Hotmail’den Outlook’a geçişte e-postalarımı kaybedecek miyim?
A:Hayır. Bir Hotmail kullanıcı, Hotmail Seçenekler menüsünden “Yükselt”e tıklayarak Outlook.com’a geçiş yapabilir. E-posta adresi, şifre, kişiler, eski postalar ve kurallar değişmeyecektir. @hotmail.com, @msn.com, @live.com adresindenden posta gönderilip alınabilcektir. Hepsi tek bir Outlook.com kullanıcı arayüzünden yönetilebilecek ve kullanıcı dilerse @outlook.com e-posta adresini hesaplarına ekleyebilecektir.

Q: Outlook lansmanı yapıldığında Hotmail kullanıcılarına ne olacak?

A:Şimdilik Hotmail kullanan kullanıcılar için Hotmail hala çalıştırılıyor.

Hotmail kullanıcıları Outlook.com’a yükseltme yapabilirler ancak @hotmail.com uzantılı adresleriyle e-posta alıp gönderebilecekler. Yükseltme yapan Hotmail kullanıcıları oturum açarken aynı kullanıcı adı ve parola kullanacak; bütün e-posta, kişiler ve takvim alanlarına yeni arayüzle ulaşabilecekler. Yakın bir gelecekte bütün Hotmail kullanıcıları Outlook.com arayüzüne Microsoft tarafından yükseltilecek.

Q: Bir Hotmail kullanıcısı Outlook’a yükseltme yaptığında Hotmail hesap ismi kullanımdaysa ne olacak? Yeni bir kullanıcı ismi bulmak zorunda mı kalınacak?

A:Evet. @outlook.com bütünüyle açık ad alanıdır; ilk gelen ilk üye olur. Ancak Hotmail’den Outlook’a yükseltme yapan ve e-posta adresini muhafaza etmek isteyen herkes e-posta adresini, kişilerini, takvimini koruyabilir; sadece en iyisi için yazılım deneyimi değişecektir.

Q: Hotmail kullanıcılarını Outlook’a yükseltme yapmaları için zorlayacak mısınız?

A:Outlook yeni e-posta hizmetimizdir. Önizleme süresince dünya genelinde en iyi e-posta hizmeti olacağını düşünüyoruz. Ancak Önizmele süresi boyunca, yükseltme yapan Hotmail kullanıcılarını da içerecek şekilde yavaş yavaş ayarlamaları yapılacak ve Önizleme süresi bittiğinde tüm kullanıcılar Hotmail’den Outlook’a yükseltilecek.

Q: Hotmail kullanımı yerine Gmail kullanımını mı öne çıkarıyorsunuz?

A:Hotmail’i devre dışı bırakmıyoruz, yeni bir hizmete başlıyoruz ve bu hizmetin daha iyi olacağını düşünüyoruz. Windows, Office, Skype, SkyDrive, Facebook ve Twitter gibi popüler hizmetlerle entegrasyonu ve temiz dizaynıyla pek çok insanın Outlook.com’a yükseltme yapacağını umuyoruz.

Q: Eğer değişir ve beğenmezsem, Hotmail’e geri dönebilecek miyim?

A:Evet. Outlook.com’da Ayarlar butonuna tıklandığında “Hotmail Ürününe Geri Dön”ü seçerek yapılabilir.

Eğer tekrar Outlook.com’a geri dönmek isterseniz, gelen kutunuzu açıp ekranın sağ tarafındaki Seçenekler’den “Outlook.com’a Yükselt” ile geri dönebilirsiniz.

 

Önemli Bağlantılar

Outlook Blog: http://blogs.office.com/b/microsoft-outlook/

Facebook: https://www.facebook.com/outlook

Twitter: https://twitter.com/outlook

Hotmail’den Outlook’a Yükseltme: http://windows.microsoft.com/en-US/windows/outlook/compare-hotmail

Gmail Dönüşümü: http://windows.microsoft.com/en-US/windows/outlook/compare-gmail

close
Güncel yazılarımı sana da paylaşmamı istersen, aşağıdaki bilgileri doldurarak abone olabilirsin.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir