Outlook.com Doğum Günü Takvimi Kapatmak

Merhaba Arkadaşlar,

Outlook.com hesabına gelen Doğum Günü mailleri canınızı sıkıyor olabilir. Keza benim canımı sıkıyor. 🙂 Sürekli şunun doğum günü, bunun doğum günü şeklinde maillerden sıkıldıysanız outlook.com’da kapatmanın yolunu paylaşıyorum.

Outlook.com sayfasına giriş yapıyoruz ve sağ üstte bulunan çark işaretini tıklıyoruz. Açılan pencerede “Seçenekler” yazısını tıklıyoruz ve başka bir sayfaya yönlendiriliyoruz.

Açılan sayfada aşağıdaki alanı göreceksiniz. Bu alanda sol alt kısımda takvim sekmesi var. Yanındaki ok işaretini tıklıyoruz ve sekmeyi açıyoruz.

Açılan sayfada ” Doğum günü takvimi ” sekmesini göreceksiniz. Burayı tıklayalım ve alttaki resimde gördüğünüz gibi ” Doğum günü takvimini kapat” seçeneğini işaretliyorsunuz.

Bu işlemin ardından kaydet’i seçerek işlemi tamamlayalım ve artık rahat nefes alabilrisiniz. Artık mailler gelmeyecek. 🙂

Umarım işinize yarar.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Yorumlar kapatıldı.