Outlook.com açılmıyor ve hesabıma giremiyorum

Outlook.com açılmıyor Hatası

Bazen farklı sebeplerden dolayı Outlook.com sayfası açılmıyor veya outlook.live.com üzerinden de maillerimize ulaşamıyoruz. Bilgisayarımızda da Outlook kurulu değilse Bunlardan en büyüğü siteye hiç erişememek veya açıldıktan sonra beyaz sayfada kalması. Bu konu ile ilgili olarak TTnet veya Turkcell tarafındaki problemlerden dolayı erişemediğinizi açıkla söyleyebiliriz. Şimdi çözüm adımımıza gelelim. Aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Outlook.com açılmıyor ve beyaz sayfada kalıyor hatasının çözümü:

Windows + R tuşuna basarak çalıştırı açalım ve pencereye resimdeki gibi “C:\Windows\System32\drivers\etc” yazalım ve tamam‘ı tıklayalım.

outlook.com sayfası açılmıyor

Daha sonra girdiğimiz klasör içerisinde hosts adında bir dosya göreceksiniz. Bu dosya bazı sayfalara erişim engeli koymak veya erişimi açmak için kullanılabilen bir dosyadır. Bu senaryoda outlook hesabıma giremiyorum diyenlerin derdi bu olacak. Bu klasörün içindeyken düzenlemeye izin vermeyecektir. Bu nedenle, o dosyayı masaüstünüze kopyalayın ve yedeğini alın.

hosts dosyası nerede

ardından masaüstüne kopyaladığımız dosyayı not defteri ile açıp resimdeki yere 132.245.3.187 ” TAB’a basıyoruz ” ardından da Outlook.com yazıyoruz ve kaydediyoruz ve açılmıyor dediğiniz diğer sayfaları da bu şekilde ekleyebilirsiniz.

outlook hesabıma giremiyorum

ayrıca giriş yaptığınız sayfanın da eklerseniz daha garanti sonuç alacaksınız. Bu işlemi de yapabilmek için öncelikle Outlook.com a giriş yapmayın deneyin, evet açılmıyor ama yönlendirdiği sayfa ihtiyacımız olacak.

dub126.mail.live.com/….” gibi bir sayfa adı göreceksiniz. Bazı kullanıcılarda 125-124 gibi değişebiliyor dub yazınını yanındaki rakam. Bu site adresi ile birlikte yani .com kısmınına kadar olan alanı kopyalayıp buradaki sayfaya girin. Ardından size bir ip numarası verecektir. O numarayı alın ve yine aynı şekilde demin açtığımız host doyasına bi alt sekemye geçip yazın bir TAB basıp ardından site adresini yazın.

Daha sonra yine aynı klasöre girip bu masaüstünüzde oluşturduğunuz dosyayı deminki klasöre tekrar atın ve eskisi ile değiştirin. Daha sonra Outlook.com sayfalarına erişebiliyor olacaksınız.

Ayrıca oluşturamıyorsanız benim oluşturduğum dosyayı da alıp aynı konuma atabilirsiniz.

Hazır boş Hosts dosyası

Eğer sizin dosyanızda özel izinleriniz yoksa aşağ

Dosyayı buradan indirebilirsiniz. (Zip’i ayıklamayı unutmayın)

outlook.com neden açılmıyor ve giriş yapamıyorum gibi sorularınız varsa benimle iletişime geçebilirsiniz.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Yorumlar kapatıldı.