OneDrive’da Artık Gruplar Kullanılamayacak

 OneDrive’da Artık Gruplar Kullanılamayacak

OneDrive hesabına bağlı Grupları olan müşteriler, 16 Ekim 2015 tarihi itibariyle artık grupların kullanılamayacağına dair eposta bildirimi almaya başladılar.

Müşterilere giden eposta örneği:

 

OneDriveda bir veya birden fazla grubun üyesi olduğunuz için size bu epostayı gönderiyoruz. Gruplar, 16 Ekim 2015 tarihinden itibaren artık kullanılmayacak ve tüm grup dosyaları ve bilgileri silinecek. Gruplarınızı görmek için OneDrive.com sayfasında oturum açın ve gezinme bölmesinde Gruplar altına bakın. Grup dosyalarından herhangi birini saklamak istiyorsanız, Dosyaları gruptan kendi OneDrive’ınıza taşıma makalesindeki adımları izleyin. Dosyaları kendi OneDrive’ınıza taşıdıktan sonra yeniden paylaşmak için Dosya ve klasör paylaşma ve izinleri değiştirme makalesini gözden geçirin.”

Bu da demek oluyor ki artık OneDrive’da oluşturduğumuz gruplar artık kullanım dışı olacaktır. Bilgi paylaşımı biraz geç oldu ama ben de yeni fark ettim. 🙂 Sadece neden olduğunu araştıranlar varsa bilgi onlara kaynak olabilir.

İyi çalışmalar,

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.