OneDrive 5 GB'a düşüyor! 15 GB Tutmak için uygulayın.

OneDrive 5 GB’a düşüyor! 15 GB Tutmak için uygulayın.

Merhaba Arkadaşlar

 

Microsoft Onedrive geçenlerde onedrive depolama alanlarında yapılan değişiklikleri blog sayfasında açıkladı. Bu duyuruda ücretsiz Onedrive depolama alanının yeni ve mevcut kullanıcılar için 15 GB dan 5 GB ‘a düşeceği ve 15 GB Camera RoIl bonusunda artık devam etmeyeceği duyuruldu. Kullanıcılardan aldığımız geri bildirimler ve sosyal medyalara göre bu değişiklerler olumlu karşılanmamıştır.

 

11 Kasım Cuma günü Microsoft Onedrive takımı Onedrive UserVoice üzerinden durum güncellemesi yaptı. ‘’Bize depolama alanımızı geri verin’’ başlığına oy veren herkesin Microsoft hesabına bilgilendirme maili gelicektir. Bu mailde kullanıcılara 15 GB depolama alanını ve 15 GB camera bonusunu elde tutmak için test aşamasına katılabileceklerinin bilgisi yer almaktadır. Kullanıcılara ücretsiz 15 GB depolama alanını elinde tutabilmesi için bir  link gönderilecektir. (http://aka.ms/onedrivestorage) Linke tıkladıktan sonra Microsoft hesapları ile doğrulamadan geçmeleri gerekecektir. Kullanıcıların bu test aşamasına katılmak için  31 Ocak 2016 tarihine kadar zamanı vardır. Not: ‘’Bize depolama alanımızı geri verin’’ başlığı kapanmıştır.

 

Office 365 Ev, Bireysel ve Üniversite abonelikleri 1 TB depolama alanlarına hala sahip olacaktır.Ücretsiz Onedrive müşterileri 5 GB kotayı aştıysa ve bu durumdan zararlı çıktıysa Onedrive bu müşterilere ücretsiz 1TB depolama alanı olan  Office 365 Bireysel aboneliğini sunacaktır.

https://onedrive.uservoice.com/forums/262982-onedrive/suggestions/10524099-give-us-back-our-storage

 

Umarım bilgiler işinize yarayacaktır, iyi çalışmalar dilerim.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.