Office Online Uygulamaları

Office Online Nedir?

Office.com sayfası yeni tasarımıyla sunuldu ve Office Web Applications veya Office Web Apps, Office Online yeni ismiyle hizmet vermeye başladı. Bu yeni Office.com deneyimi, kullanıcıların tarayıcıdan Office Online kullanarak belge oluşturup kolayca kişileriyle paylaşmalarını sağlıyor.

Office Web Apps’in yeni yayını aşağıdaki 3 anahtar noktayı barındırıyor:

 1. Office Çevrimiçi deneyimimizi daha kolay keşfedilebilir ve paylaşılabilir hale getirmek için yeni Office.com yayını, hızlı başlangıç noktası
 2. Gerçek zamanlı yardımcı yazar ile birlikte belgelerin birlikte çalışma noktası olarak çevrimiçi deneyimi yeniden tasarlama
 3. Çevrimiçi tekliflere daha iyi bir pozisyon getirecek olan Office Web Apps isminin Office Online ismine dönüşmesi

Yeniden İsimlendirme Ayrıntıları

 • Office Web Apps ismi Officed Online olacak. Bu isim yerelleştirilmeyecek. (Türkçeleştirilmeyecek), tüm bölgelerde ve dillerde Office Online ismiyle kullanılacak.
 • Office Web Apps’den Office Online ismine dönüşüm, Office.com sayfasının yeni tasarımıyla sunulmasıyla aynı anda yapılacak.
 • Office Online içerisindeki ilgili uygulama deneyimleri yeni isimleriyle sunulacak:
  • Word Web App = Word Online
  • PowerPoint Web App = PowerPoint Online
  • Excel Web App = Excel Online
  • OneNote Web App = OneNote Online
 • Bu değişiklik hem OneDrive içerisindeki bireysel hizmeti hem de Office 365 Kurumsal hizmetini etkileyecek.
 • Bu isim değişikliği sadece yukarıdaki uygulamalar içindir.

 

 1. Office.com yenilikleri nelerdir?

Office Web Apps artık Office Online olarak geçiyor ve Office.com sayfasında tamamen ücretsizdir. Paylaşılan belgeler, hesap tabloları ve sunumlar üzerinde çalışmak için Office Online kullanın.

 1. Office Online temel özellikleri nelerdir?

Gerçek zamanlı birlikte yazma artık kullanılabilir, tüm Office Online uygulamaları içerisinde şeritte sunulan komutları daha kolay bulmak için kullanıcılara yardımcı olan yeni arama alanı, Word’de basitleştirilmiş dipnot deneyimi, görsel/gezinti değişiklikleri. Yeni renkli barı kullanarak her Office Online uygulaması gelişmiş bir görünüme sahiptir.

 

 1. Bilinen sorunlar var mıdır?

Org ID ile oturum açarken ve Mobil’deki Office.com üzerinde Web Apps Strings hala görünür durumdadır.

 

 1. Office Online uygulamaları ve Masaüstü Office uygulamaları arasındaki özellik farklılıklarını soran kullanıcılara hangi kaynak sağlanabilir?

Office Web AppsHizmet Tanımı: http://technet.microsoft.com/en-us/library/office-web-apps-service-description.aspx

 

 1. Kullanıcılar OneDrive içerisinde Office Online dosyaları okuşturabilirler mi?

Evet. Kullanıcılar , OneDrive tarayıcıdan veya herhangi bir Office Online uygulamasının Switcher UI özelliğine tıklayarak Office Online dosyaları oluşturabilirler.

 

 1. Kaydet düğmesi nerede?

Kaydet düğmesi yoktur. Office Online, belgeleri otomatik olarak OneDrive’a kaydeder.

 

 1. Word dosyamı farklı bir klasöre veya OneDrive’daki bir alt klasöre kaydedebilir miyim? Yapılabilirse, adımları nelerdir?

OneDrive otomatik olarak Belgeler klasörüne kaydedecektir. Farklı bir klasöre kaydetmek için aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

 

 • OneDrive’da Belgeler klasörü açılır ve yeri değiştirilmek istenen dosyaya sağ tıklanır.
 • Taşı veya Kopyala seçilir.

 

 1. Word dosyamı farklı bir isimle kaydedebilir miyim (Farklı Kaydet kullanarak) ?

Hayır. OneDrive içerisine kaydetmek için Farklı Kaydet seçeneği bulunmaz. Bunu bilgisayarda yapıp belgeyi OneDrive’a yüklemek gerekir.

 

http://blogs.office.com/2014/02/19/introducing-office-online/

http://office.microsoft.com/en-us/online/office-online-collaborate-on-microsoft-office-documents-spreadsheets-presentations-and-more-online-FX101825822.aspx?redir=0

 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN

Makaleler ve Blog

Office.com Sayfasında Office Online Tanıtımı: http://blogs.office.com/2014/02/19/introducing-office-online/

Collaboration just got easier: Real-time co-authoring now available in Office Web Apps: http://blogs.office.com/2013/11/06/collaboration-just-got-easier-real-time-co-authoring-now-available-in-office-web-apps/

Word: New Year, more goodness: Tell Me, Footnotes and Endnotes and more: http://blogs.office.com/2014/01/22/new-year-more-goodness-tell-me-footnotes-and-endnotes-and-more/

Excel: We’ve updated Excel Web App: What’s new in November 2013 http://blogs.office.com/2013/11/06/weve-updated-excel-web-app-whats-new-in-november-2013/

Using Office Web Apps in SkyDrive: http://office.microsoft.com/en-us/web-apps-help/using-office-web-apps-in-skydrive-HA101231889.aspx?redir=0#_Toc372900076/

 

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.