Office HUP Nedir ?

Office HUP Nedir ?

[alert style=”info”]Office Home Use Program ( HUP ) Nedir ?[/alert]

Home Use Program olarak geçen bu lisanslama türü kurumsal lisanslamalardan Enterprise ürünü üzerinden alınabiliyor. Enterprise müşterileri için aktif Software Assurance (SA) kapsamındaki Office uygulamaları için bir Yazılım Güvencesi (SA) hakkıdır. İşverenler çalışanlarına Office ürünlerini özel bir fiyatla verebilirler. Geçerli bir iş epostası ve program koduyla çalışanlar www.microsofthup.com üzerinden Office Professional Plus 2013’ü çok düşük bir fiyatla indirerek çalışma süreleri boyunca ev bilgisayarlarında kullanmak için temin edebilirler.

HUP Benefits Administrator (Yazılım Güvencesi Yöneticisi)

HUP’a dahil olan her firmanın bir Benefits Administrator’ı (BA) vardır. BA’ler www.microsofthup.com web sayfasının altında Bulk Order (Toplu Sipariş) seçerek HUP Admin Portal’a oturum açabilirler.

 • BA aşağıdakilerden sorumludur:
 • Kaç adet lisans satın alınması istendiğine ve hangi ürünlerin sağlanacağına (Office, Visio, Project) karar verme
 • Çalışanlara Program Kodunu sağlama
 • Bir çalışanın neden sipariş veremediğini yanıtlamak. Destek araçları içeriden sağlanacaktır, ancak sonuç itibariyle çalışanın birlikte çalışacağı kişi BA olacaktır.
 • Toplu siparişleri oluşturma

HUP Program Kodları

Her firmanın eşsiz bir HUP program kodu vardır. Volume Licensing anlaşması yenilendiğinde veya her 3 yılda bir Program kodu değişir; hangisi önce gelirse.

Satın alım yapmaları için çalışanlara yeni kodlar Yazılım Güvencesi Yöneticisi (Benefits Administrator) tarafından verilir. Ancak zaten bir HUP ürünü satın almışlarsa, yeni bir tane alamazlar. Tek lisans kuralı hala geçerlidir.

Office HUP Genel Koşulları

 • Müşteri sadece 1 adet Office paketi satın alabilir: Office Professional Plus 2013 veya Office for Mac 2011.
 • Office Professional Plus 2010, 2010 lisansı için toplu sipariş vermek isteyen firmalar için hala tekliflendirilebilir ve lisanslar hala kullanılabilir. Çalışan isterse hala Office Professional Plus 2013 satın alabilir.
 • Eğer Microsoft ve firma arasındaki sözleşme biterse, çalışan artık yeni ürünler ve HUP yüklemeleri için uygun olmayacaktır.
 • Eğer çalışan artık firmada çalışmıyorsa, artık yeni ürünler ve HUP yüklemeleri için uygun olmayacaktır. Müşteriye bilgi verilmemelidir.
 • Çalışan ürünü iş bilgisayarına yükleyemez.
 • İndirme Seçenekleri müşteriye yazılımın 32-bit veya 64-bit versiyonunu yüklemeyi seçmesine izin verir.
 • Sadece 1 adet Backup DVD satın alınabilir.

Adımlar

 1. www.microsofthup.com sayfasında gidilir. Eğer otomatik olarak seçili gelmezse, Ülke/Bölge seçilir.
 2. İş eposta adresi ve program kodu ilgili alanlara girilir. Doğrulama prosesini başlatmak için “Submit”e tıklanır.
 3. Müşteri uygun olarak doğrulandığında, Mağaza’nın linkini içeren onay epostası için gelen kutusunu kontrol etmesi istenir.
 4. Onay Epostası “Buy Now” linkini içerir. “Buy Now” linki müşterinin iş eposta adresine bağlıdır. Bu, müşteri için Mağaza’ya giriş alanıdır. Müşteri eposta içerisindeki “Buy Now”a tıkladığında, otomatik olarak HUP Store sayfasına yönlendirilecektir. “Buy Now” linkine tıklamak müşterinin ütünü satın almış olduğu anlamına gelmez.

Office HUP Makbuz Epostası

İş epostasına ve bireysel epostaya bir makbuz epostası gönderilir. Eposta aşağıdakileri içerir:

 • Ürün Anahtarı
 • İndirme linki
 • Hesap yönetim konsolunun linki
 • Müşteri Hizmetleri altında SSS linki

Office HUP İade İşlemi

HUP ürünlerinin iadesi 14 gün içerisinde sadece aşağıdaki 2 senaryo için sağlanacaktır (30 gün olan ABD, Kanada, Puerto Rico hariç):

 • Müşteri Dil Paketi satın aldıysa veya yanlış Dil Paketi satın aldıysa,
 • Müşteri Windows için Office Professional Plus 2013 yerine yanlışlıkla Office for Mac 2011 satın aldıysa (veya tam tersi)

Müşterinin mevcut bir HUP lisanslı Mac 2011 veya Office 2010 ürünü var. Office Pro Plus 2013’ün yayınlanmasıyla yükseltme yapabilir mi?

Versiyon başına sadece bir adet HUP Office suiti satın alınabilir. HUP’un önceki versiyonuna sahiplerse ve hala HUP gereksinimlerini karşılıyorlarsa, yeni versiyonu da satın alabilirler.

close
Güncel yazılarımı sana da paylaşmamı istersen, aşağıdaki bilgileri doldurarak abone olabilirsin.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir