Office 365 tenant sürümü kontrol etme

Office 365 tenant sürümü kontrol etme

Merhaba Arkadaşlar,

Bu makalemde Office 365’inizin bulunduğu tenant’ın sürümünü nasıl kontrol edebiliriz bundan bahsedeceğim. Office 365 tenant’ı arayüz üzerinden kontrol edilebilen bir durum değil. Bu nedenle PowerShell’i kullanacağız. Kullanmadan önce lütfen öncelikle bu makaleyi kontrol edin. Bu makaledeki adımları uygulamadıysanız zaten göremezsiniz.

https://cangunes.com/office-365-powershell-ile-baglanti-yapma/

Bu tenant sürümü kontrol etmemiz ne işimize yarayacak?

Bu işlem bizim için çok fazla şeye yaramaz ama bazı hataların sadece bazı tenantlar üzerinde olduğu durumlar var. Bunu portaldaki servis durumundan belirtiyorlar fakat bazı durumda tenant sürümünüz farklıysa etki etmeyebiliyor. Bu duruma göre oluşturacağınız kural,kullanıcı veya herhangi bir şey varsa tenant sürümünüzü PowerShell ile aşağıdaki gibi kontrol edebilirsiniz;

Öncelikle PowerShell’i yönetici olarak çalıştırıyoruz ve aşağıdaki komutları sırası ile giriyoruz;

  1. $session = New-PSSession –ConnectionUri https://ps.outlook.com/powershell –AllowRedirection –Authentication Basic –Credential (Get-Credential) –ConfigurationName Microsoft.Exchange
  2. Import-PSSession $session
  3. Get-OrganizationConfig | ft AdminDisplayVersion,IsUpgradingOrganization

Bu komtutları uyguladıktan sonra aşağıdaki gibi bir çıktı verecektir. Bu sizin tenant sürümünüz.

Bu sürümle ilgili bir sorun varsa ona göre hareket etmenizde fayda var. Bunun için Office 365 destek ekibine de danışabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar dilerim.

close
Güncel yazılarımı sana da paylaşmamı istersen, aşağıdaki bilgileri doldurarak abone olabilirsin.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir