Office 2010 kurulumunda 1920 hata kodu alınıyor.

Posted by

Office 2010 kurulumunda 1920 hata kodu

Office 2010 kurulumunda 1920 hata kodu alınıyorsa aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Öncelikle bu hatanın bir servis hesabının çalışmamasından veya yetkiniz olmadığından dolayı başlatılamadığı için oluşmaktadır. Office 2010 kurulumu esnasında Hata 1920 ‘Office Software Protection Platform’ (osppsvc) başlatılamadı hatası uyarısı ise eğer, bu hizmeti C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Office\SoftwareProtectionPlatfom altından izinleri vermemiz yeterli olacaktır. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip edelim;

  • Öncelikle Kaldırma Araçları adlı sayfamdan Office 2010 kaldırma aracını indirin ve çalıştırın. Bütün Office 2010 bilgilerini kaldıracaktır.
  • Bilgisayarınızda bulunuyorsa, Antivirüs aracınızı kaldırın. Devre dışı bırakmak yeterli olmayacaktır, antivirüsler bir çok yerde yetki sahibi olarak çalıştığı için engelleme yapar.
  • Bu Microsoft makalesinde bulunan fix-it’i çalıştıralım.
  • Ardından, aşağıdaki iki klasör için Network Service kullanıcısına tam denetim verin.
  • C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Office\SoftwareProtectionPlatform\
  • C:\Program data\(Gizli Klasör)Microsoft\

Bu işlemlerin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatıp kurulumu tekrar deneyin. Eğer problem devam ediyorsa bu makale altından bana yorum bırakabilirseniz yardımcı olmaya çalışacağım.

Umarım faydalı olmuştur, keyifli çalışmalar dilerim.

Etiket: osppsvc hizmeti başlatılamadı, osppsvc hatası, hata 1920, osppsvc failed to start, error 1920 office 2010,error 1920 office 2016, 2013 , 2010, 2007

3 comments

  1. merhaba hocam. office 2013 ve 0ffice 2016 kurulumu sırasında aynı hatayı alıyorum.Yazdıklarını yaptım fakat problem düzelmedi.

  2. bu adımlar malesef sorunu çözmüyor. dikkatimi çeken bir şey var. windows update yaptığımda, bilgisayarda office olmamasına rağmen office updateleri gözüküyor. service pack falan bir sürü update çıkıyor. halbuki tüm officeleri sildim. microsoftun fix it falan hiçbir şey işe yaramıyor. manuel olarak silmeyi denedim dosyalar zaten gözükmüyor. gizli yada saklı da degil. işin içiinden çıkamıyorum. format atmadan düzelmeyecek mi bu iş?

    windows 8.1 single language kullanıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir