Office 365 Video’dan Microsoft Stream migration

Microsoft’un kurumsal video paylaşımı çözümü olan Office 365 Video, öncelikle bir kuruluşun kendi dahili kullanımı için video barındırmak üzere tasarlanmıştır. Yakında yerini Microsoft Streams alacak. Bu nedenle, Office 365 Video’dan Microsoft Stream migration yapmak istiyorsanız, size yardımcı olacak kısa bir kılavuz hazırlamak istedim.

Office 365 Video’dan Microsoft Stream migration

Office 365 videodan Microsoft Stream migration (geçiş), Office 365 Video portal yöneticileri tarafından yapılabilir. Yalnızca bu yöneticilerin taşımayı yürütmek için hakları var. Office 365 genel yöneticileri ve SharePoint yöneticileri bu izne sahip değil! Eski Office 365 video’dan Microsoft Stream’e taşınma sürecine başlamak için:

 • Microsoft Stream Migration Başlat
 • Doğrulamayı Tamamla
 • İzinleri eşleştir
 • Ek kaynaklar

Microsoft Stream Migration Başlat

Microsoft Stream Migration

Uygun olduğunda, Office 365 yöneticileri geçişi başlatmak için Office 365 Video giriş sayfasında şerit göreceksiniz. Office 365 video üzerinden Microsoft Stream’e taşıma da buradan başlıyor.

Migration sayfası, taşıma sırasında bekleyebileceğiniz değişikliklerle ilgili gerekli tüm bilgileri bize zaten veriyor. Örneğin, bir kez başladıktan sonra geçişi kesintiye uğratmaya veya sonlandırmaya karşı sizi uyarır.

Office 365 Video taşıma

Bilgileri inceledikten sonra, taşıma işlemini başlatmak için “Taşımayı başlat – Start migration” düğmesini tıklayın. Sizden bir onay isteyebilir burada da bir tıklamanızı rica edeceğim 🙂

Doğrulamayı Tamamla

Taşıma işlemi tamamlandığında ve yayınlanmaya başladığında, tüm Office 365 Video bağlantıları ve embed kodları otomatik olarak Microsoft Stream uygulamasına yönlendirilir. Ayrıca, taşıma işleminin tamamlandığını da aşağıdaki yöntemlerle doğrulayabilirsiniz;

 • Office 365 Video’dan aktarılan videoların Stream’de görünüp görünmediğini kontrol edin.
 • Tüm videoların başlığı ve açıklamaları doğru mu?
 • Altyazılar videolarla ilişkilenmiş mi?
 • Videoyu düzenlediğinizde, izinler videoların gruba (Office 365 video kanalı olan) sahip olduğunu gösterir.

Bunlara ek olarak, şunu onaylamanız gerekir;

Son olarak, daha önce Office 365 Video yöneticisi olan Kullanıcılar ve güvenlik grupları varsayılan olarak Akış yöneticileri haline gelmiştir.

İzinleri Eşleştir

Office 365 video'dan Microsoft Stream'e taşınma

Office Video’daki bir kanalın 3 izin düzeyi vardır –

 • Sahip
 • Düzenleyici
 • Görüntüleyici

Office 365 video’dan Microsoft Stream’e geçişinin ardından, izinler bölümünde Office Video’dan Stream uygulamasına aynı izinlerin kopyalandığını göstermeli.

Taşıma işlemi çok uzun sürmeyecektir, ancak kaç video ve kanalınızın olduğuna bağlı olarak zaman sınırı değişebilir. Kopyanın tamamlanması birkaç gün de sürebilir.

Microsoft Stream Migration ek kaynaklar:

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.