Malware Saldırıları Takip Haritası

Malware Saldırıları Takip Haritası İle Canlı Olarak Saldırıları Takip Etme

Merhaba Arkadaşlar, bu makalemde sizlere Malware Saldırıları Takip Haritası hakkında bilgiler paylaşmaya çalışacağım.

Bu makalemde aşağıdaki bilgileri sizlere paylaşmaya çalışacağım.


# Malware Saldırıları Hakkında Genel Bilgiler

Malware savaşları geçen yıl çok konuşuldu ve bu sene daha beter bir hal alacak gibi görünüyor. Önde gelen güvenlik firmalarının araştırmalarına ve gözlemlerine göre, virüs ile gelir elde edenlerin en çoğu fidye amaçlı yazılımlarla elde etti. Reklam dolandırıcılığında da gözle görülür bir artış vardı. IoT olarak adlandırılan ve daha yeni yeni türeyen akıllı yazılımlar ise, düşük derecede tehtit içeriyor.

Kanunlarda, virüslerin yeri olmadığı sürece bu tür saldırıların artması muhtemele ve internet kullanıcıları için ileri derecede tehtit oluşturmaya devam edecektir. Bu nedenle, bu konuları kapsayacak bir kanun olmadığı sürece sadece kötü amaçlı yazılımların artmasını ve agresifleşmesini bekleyebiliriz. Bu doğrultuda, kötü amaçlı yazılım saldırıları bu makalemde paylaştığım malware saldırıları takip haritası nı kontrol edebilir, internette dolaşan kötü amaçlı yazılımlar hakkında bilgileri önceden görebilir ve kendinize göre tedbirler alabilirsiniz.

Bu yazımda, malware saldırıları takip haritalarından sadece bir kısmını paylaşacağım. Aşağıdaki sayfalara tek tek göz atabilirsiniz.


# Threatbutt Internet Hacking Attack Attribution Map

Machine generated alternative text: Threatbutt Internet Hacking Attack Attribution Map usa usa (61.47.172.152) uses Netbus against usa (208.250.140.41) it's pmbably fine ) (217.185.221.217) uses ox41414141 against usa (244.230.181.246) s pmbably fine

Bu Malware Saldırıları Takip Haritası içinde, gerçek zamanlı olarak meydana gelen küresel siber saldırıları gösterir ve saldırgan ve hedeflenen IP’leri gösterir. Threatbutt, herhangi bir işletmeye Viking dereceli tehdit istihbaratını getirmek için özel, karma, genel ve cumulus bulut sisteminin ham gücünü kullanmak için Clown Strike teknolojisini kullanıyor. Detaylı Bilgi İçin Burayı Tıkla


# Fortinet Threat Map

Fortinet Tehdit Haritası, Malware Saldırıları Takip Haritası gerçek zamanlı gerçekleşen siber saldırıları izlemenizi sağlayan önemli firmalardan birisidir. Konsolu, ağ etkinliğini coğrafi bölgelere göre görüntüler. Dolayısıyla, çeşitli uluslararası hedeflerden gelen tehditler görüşünüze açık hale getirilir. Ayrıca, cihaz ismini, IP adresini ve şehir adını / yerini görüntülemek için fare imlecini FortiGate’in bulunduğu yere yerleştirebilirsiniz. Bölgenize / konumunuza hangi ülkelerin daha ciddi tehditler gönderdiğini öğrenmek için kırmızı noktaların ortaya çıkış yerini öğrenin veya en altındaki tehditlerin görsel listelerini kontrol edin. Diğer konsollarda olduğu gibi bu konsolda filtreleme seçeneği yok, ancak herhangi bir ülkeyi tıklatarak daha büyük (filtrelenmiş) ayrıntıya ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya gidelim.

Fortinet, aşağıdaki bilgileri size sunabiliyor.

 1. Konum
 2. Önem derecesi
 3. Saldırıların niteliği

Harita üzerindeki dartların renk eğimi, trafik riskini gösterir; burada kırmızı, daha kritik riski belirtir.


# Norse Corp Malware Map

norse cyber attacks tracker map

Malware Saldırıları Takip Haritası için bir örnekte proaktif güvenlik çözümleri sunma konusunda Norse güvenilir bir kaynak gibi görünüyor Malware haritalama yöntemi, mevcut gelişmiş tehditlere karşı güçlü bir savunma sağlayabilen “karanlık zeka” platformuna dayanıyor. Düzgün çalışabilmesi için, sitenin javascript’in etkin modda olmasını gerektirdiğini lütfen unutmayın. Buradan ulaşabilirsiniz.


# FireEye Cyber Threat Map

FireEye Cyber Tehdit Haritası kendine ait bir benzersiz bir özellik bulunduruyor. FireEye Cyber Tehdit Haritası, son küresel siber saldırıları görüntülemenin yanı sıra, saldırılar keşfedildiğinde uyarı alacak şekilde kendinizi abone yapabilirsiniz. Aboneliğini sizlere tavsiye edebilirim. Harita, daha iyi görsel sunum için optimize edilmiş gerçek saldırı verilerinin bir alt kümesine dayanıyor. Sayfa için burayı tıklayabilirsiniz.


# ESG Malware Tracker

En son çıkan kötü amaçlı yazılım enfeksiyon trendlerini gerçek zamanlı olarak görüntülemenize ve Google Haritalar aracılığıyla bulunduğunuz yerdeki kötü amaçlı yazılım salgınlarını kontrol etmenize olanak tanır. Araç ayrıca, SpyHunter Spyware Tarayıcısı tarafından taranan bilgisayarların tanılama raporu günlükleri aracılığıyla toplanan kötü amaçlı yazılım bulaşmalarının verilerini gösterir. Tarayıcı kapsamlı bir analizden sonra, dünya çapında şüpheli ve doğrulanmış enfeksiyonların canlı bir grafik kapsamı oluşturur. Aylık ve günlük bazda PC’lere saldıran malware enfeksiyonlarının hakim trendini belirtir. Buradan ulaşabilirsiniz.


# CheckPoint’s Live Cyber Attack Map

Bu malware saldırıları tehtit haritaları içinde yer edinebilmiş haritalardan birisidir.Bu harita ile ThreatCloud zekası, siber suçlarla mücadele için işbirliği yapan bir ağ tarafından destekleniyor. Bir kez toplandığında, siber saldırı hakkındaki bilgiler müşterilerin ağ geçitlerine dağıtılır; böylece gerçek zamanlı tehdit bilgileri ve saldırı eğilimleri vererek botlara, gelişmiş sürekli tehditlere ve diğer sofistike kötü amaçlı formlara karşı koruma sağlamaya yardımcı olur. Web sitesini ziyaret edin.


# Kaspersky Cyberthreat Real-Time Map

Siber bir saldırı altında olup olmadığınızdan emin değilseniz, Kaspersky Cyberthreat gerçek zamanlı siber haritayı ziyaret edin. Sayfa, çeşitli kaynak sistem tarafından tespit edilen gerçek zamanlı saldırıyı gösterir. Aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 1. Web Anti-virüs
 2. On-Scanner erişimi
 3. On Demand Tarayıcı
 4. Saldırı Tespit Sistemi
 5. Posta Anti-virüs
 6. Güvenlik Açığı Taraması
 7. Botnet Etkinlik Algılama
 8. Kaspersky Anti-spam

Etkileşimli harita, yukarıda belirtildiği gibi belirli kötü amaçlı tehdit türlerini filtreleyerek düzenini özelleştirmenizi sağlar. Yani, aslında sanal saldırıların kökenini izlemek, gerçek zamanlı olarak meydana gelmek veya sadece bölgenizdeki tehdit seviyesini görselleştirmenin bir yolunu aramak istiyorsanız, Kaspersky’nin Etkileşimli Cyberthreat Gerçek Zamanlı Haritası size dünya çapında olayları gösterir. Buraya bi göz gezdir.


# Malwaretech Live Map

Malware Tracker Maps

Bu harita malware enfeksiyonunun coğrafi dağılımını ve çevrimiçi ve yeni botların zaman serisi grafiklerini görüntüler. Diğerlerine nazaran daha gösterişsiz ve kullaşnışsızdır.

Umarım faydalı olmuştur, keyifli çalışmalar dilerim.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.