Mac Outlook eposta hesap ayarlarındaki gelen & giden sunucu şifreleme ayarları

Müşterinin Mac bilgisayarındaki Outlook hesabında ‘gönder’ işlemi sırasında yetkilendirme ile ilgili -17099, -17897 hata koduna bağlı tabloda, ilk satırdaki hatalar oluşmuş:

Müşteri giden sunucusu için Windows bilgisayarlarda TLS seçeneğini seçtiğini beyan etti, Mac Outlook’da görüdüğü kadarıyla sadece Use SSL to connect seçeneği var, bu yüzden bu seçenek işaretlendi, ek olarak kullanıcı hesap bilgilerini girerken güvenli şifre kullan/always use secure password seçeneğini işaretlemiş, bu seçeneğinde işareti kaldırıldı ve gönderme sorunu giderildi.

    Authetication failed because Outlook doesn’t support any of the available authentication methods

 

    5.7.1 <unknown[85.110.235.118]> Client host rejected: Access denied   (buradaki IP eposta sunucu IP’si değil servis sağlayıcının verdiği değişken internet IP’si)

 

   5.7.0 Must issue a STARTTLS command first

 

hata iletilerini çözmek amaçlı olarak hesap ayarlarındaki ‘Use SSL to connect’ seçeği işaretlendi.

cid:image001.png@01CFEECC.9F4C98D0
Giden sunucu şifreleme ayarı > cid:image002.png@01CFEECD.7B20D790

Makale ile ilgili görüş, öneri ve yardım taleplerini bilgi@cangunes.com adresinden bana e-posta olarak iletebilirsiniz. Bana e-posta olarak gönderdiğiniz sorulara elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım. Yoğun olarak çalıştığım için farklı kanallardan ulaştırdığınız sorularınızı maalesef cevaplayamayacağım.

close
Güncel yazılarımı sana da paylaşmamı istersen, aşağıdaki bilgileri doldurarak abone olabilirsin.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir