Internet Explorer üzerinde bazı sayfalara girilmeye çalışıldığında ultrafiles.net (Link Bucks) sayfasına yönlendiriyor

Konu Internet Explorer üzerinde bazı sayfalara girilmeye çalışıldığında ultrafiles.net (Link Bucks) sayfasına yönlendiriyor

Merhaba arkadaşlar,

 

 

Microsoft Safety Scanner, Malwarebytes, Spydig, Adwcleaner programlarıyla sistemde tarama yapıldı ancak hiçbir zararlı yazılım görülmedi.

 

Internet Explorer sıfırlandı ve kısayolları kontrol edildi.

 

Kayıt Defteri üzerinden linkbucks, ultrafiles, ultrafiles.net kelimeleri kontrol edildi. Herhangi bir sonuç bulunamadı.

 

Yeni kullanıcı hesabı tanımlandı.

 

Temp klasörü, Internet Explorer geçici dosyaları ve çerezleri temizlendi.

 

Sorunun devam etmesi üzerine HijackThis programı kullanılarak kontrol yapıldı ve ayrıca msconfig aracılığıyla sistemden Önyükleme Günlüğü alındı.

 

Sağlıklı çalışan Windows 7 ile kıyaslama yapıldı. Farklı olarak IEEtwCollector.exe’ye rastlandı. Bu dosya ve aynı isimdeki .dll dosyaları C:Windowssystem32’den alınarak masaüstüne taşındı ve temizlendi.

 

Çerezler ve IE geçici dosyaları tekrar temizlendiğinde sorunun giderildiği görüldü.

 

Not: Altı çizili bölümdeki aşamaları müşterim diğer aynı sorunu yaşayan bilgisayarlarda da uyguladı ve o bilgisayarlarda da sorunun giderildiğine ilişkin geri bildirim verdi.

İyi çalışmalar.

 Makale ile ilgili görüş, öneri ve yardım taleplerini bilgi@cangunes.com adresinden bana e-posta olarak iletebilirsiniz. Bana e-posta olarak gönderdiğiniz sorulara elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım. Yoğun olarak çalıştığım için farklı kanallardan ulaştırdığınız sorularınızı maalesef cevaplayamayacağım.

close
Güncel yazılarımı sana da paylaşmamı istersen, aşağıdaki bilgileri doldurarak abone olabilirsin.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir