Firefox İndirilenler Nereye Gidiyor? İndirme Yeri Değiştirme

Mozzillayı ilk defa kullanıyorsak veya yeni kullanmaya başladıysak ilk merak edilen şeylerden birisidri Firefox indirilenler nereye gidiyor? ya da diğer ismiyle mozzilla indirilenler nereye gidiyor? 🙂 İndirme yeri değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Eğer eski bir sürüm kullanıyorsanız bu bağlantıdan indirebilirsiniz. Firefox İndir – Mozzilla İndir

Firefox İndirilenler Nereye Gidiyor?

Firefox indirilenler için dosya indirme yeri değiştirmek oldukça basit, fakat Mozzilla Firefox’u yeni kurduysanız bunu bilmiyor olabilirsiniz. Bu sebeple, bilmeyen arkadaşlar için aşağıdaki gibi basit bir resimli anlatım ile tarif etmeye çalışacağım. Firefox üzerinde varsayılan olarak Windows’un indirilenler klasörü seçili olarak geliyor. İndirdiğiniz bütün dosyalar otomatik olarak oraya kaydediliyor. Bazı kullanıcılar için bu durum biraz can sıkıcı olabiliyor. Aşağıdaki adımları uygulayarak Mozzilla indirilenler yerini değiştirebilirsiniz.

Öncelikle Firefox’u açıyoruz ve sağ üst köşede çarpının hemen altında bulunan ayarlar butonunu tıklıyoruz. Daha sonra içerisinde bulunan seçenekleri tıklıyoruz.

Firefox İndirilenler

Karşımıza gelen sekme içerisinde ” Genel ” kısmına girip buradan resimde göründüğü gibi aşağıda bulunan indirilenler klasörünün yanındaki ” Gözat ” butonuna tıklıyoruz. firefox buradan değiştiriliyor

Mozzilla indirilenler

Daha sonra gelecek sekmede ise resimdeki gibi sol taraftaki pencerede bulunan masaüstü’nü tıklıyoruz(Veya başka bir yere kaydetmek istiyorsanız o yolu seçebilirsiniz.) ve ” Kaydet ” ‘i seçiyoruz.

indirme yeri

Bu işlemler bittikten sonra ise mozzilla’yı bir kere kapatıp açtıktan sonra masaüstüne kaydedecektir ve firefox indirilen yeri değişmiş olacak.

Eğer bu işlemden sonra bile hâlâ indirilenler yeri değişmediyse firefox problemimiz var demektir. Bu durumda Mozzillanın help sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca bana düşmez tabii ama, artık Firefox’un da zamanı geçti gibi geliyor. Yakın dönemde duyurulan Microsoft Edge‘i denemenizi şiddetle tavsiye ederim. İndiriler yeri ile ilgili farklı seçenekleri de bize sunuyor.

Microsoft Edge İndirilenler?

Bu konuyla ilgili olmasa da zamanında yazdığım bir makaleyi de şuraya iliştireyim. Bu makalemde de Microsoft Edge’nin birden fazla oturum açma özelliğinden bahsetmiştim. Konuk ve InPrivate gibi farklı seçenekler var. Her açtığınız oturum için farklı bir indirme yeri koyabilirsiniz. Firefox bu özelliği malesef bize sunamıyor.

Umarım faydalı olmuştur.

close
Güncel yazılarımı sana da paylaşmamı istersen, aşağıdaki bilgileri doldurarak abone olabilirsin.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir