Outlook açılırken "the operation failed" / "işlem başarısız oldu" hatası ile ilgili olası çözüm

Merhaba arkadaşlar,

Kullanıcının İngilizce işletim sistemi üzerinde Türkçe karakter kullanarak yerel kullanıcı oluşturması sonrasında başlıktaki hata meydana geldiği test edildi. Sadece İngilizce karakter kullanılarak oluşturulan yerel kullanıcıda hata gözlenmedi.

“Denetim masası > Bölge > Yönetimsel > Unicode olamayan programların dili” (“Control panel > Region > Administrative > Language for non-Unicode Programs”) seçeneği yerel kullanıcı isminde kullanılmak istenen dil ile aynı ayara getirildi. Sorun çözüldü.

Makale ile ilgili görüş, öneri ve yardım taleplerini bilgi@cangunes.com adresinden bana e-posta olarak iletebilirsiniz. Bana e-posta olarak gönderdiğiniz sorulara elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım. Yoğun olarak çalıştığım için farklı kanallardan ulaştırdığınız sorularınızı maalesef cevaplayamayacağım.

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Outlook açılırken "the operation failed" / "işlem başarısız oldu" hatası ile ilgili olası çözüm” için 3 yorum

 • Aralık 4, 2018 tarihinde, saat 10:56 pm
  Permalink

  Allah razı olsun sizden. Kafayı yiyecektim bu hata yüzünden, iki defa format attım, defalarca Office’i tekrar yükledim. Meğer ne basit bit hataymış. Çok teşekkürler.

  Yanıtla
 • Kasım 19, 2019 tarihinde, saat 4:53 am
  Permalink

  Internette o kadar araştırdım. Hiç bir şey işe yaramadı. Sorunun kaynağı buymuş demek. Çok teşekkürler

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir