Office 365 OneDrive 1 TB Depolama Hakkı & OneDrive Depolama Alanı Değişiklikleri

Genel Bakış (OneDrive Depolama Alanı ve O365 Ev ve Bireysel Depolama Alanına Etkisi)

 

Bugün (23 Haziran) OneDrive ve Office, OneDrive depolama planlarına bazı BÜYÜK değişikleri duyurdu. Bunu kutlamak için Microsoft, Office 365 Ev, Office 365 Bireysel ve Office 365 Üniversite aboneliklerine yeni değerler katıyor.

Yenilikler Neler?

 1. Tüm OneDrive kullanıcıları 7 GB’lık depolama alanları yükseltilerek artık 15 GB ÜCRETSİZ depolama alanına sahip olacaklar. Yani 8 GB daha ÜCRETSİZ OneDrive depolama alanı! (25 GB bağış depolama alanına sahip kullanıcılar 25 GB’da kalacaklar).
 2. Office 365 Ev, Office 365 Bireysel ve Office 365 Üniversite kullanıcıları abonelik haklarının bir parçası olarak 1 TB (evet, bir terabyte!) ÜCRETSİZ depolama alanına sahip olacaklar.
 3. OneDrive 100 GB ve 200 GB ekstra depolama alanı planlarının fiyatları $1.99/aylık ve $3.99/aylık olarak düşürüldü. Bu, bazı mevcut planların 20 GB ve 50 GB alanlarını otomatik yenilemeyi açmadıkları durumda kullanamayacakları, yani otomatik yenilemeyi iptal ederlerse bu planları yeniden kullanamayacakları anlamına geliyor. “Yığınlama”nın nasıl çalıştığıyla ilgili de bazı değişiklikler olacak; bakınız VKB 2913995.
 4. Yıllık OneDrive abonelikleri kaldırılıyor. Tüm MEVCUT ve YENİ OneDrive ABONELİKLERİ aylık abonelik planlarına taşınacak.

Bu Değişiklik Ne Zaman Başlayacak?

Duyuru, 23 Haziran 2014 tarihinde yapıldı. Kullanıcılar değişikliği 16 Temmuz 2014 tarihinden itibaren görmeye başlayacaklar. OneDrive ve Office 365 abonelerine eposta bildirimi Temmuz ayı ortalarında yapılmaya başlanacak.

Depolama alanı olan mevcut OneDrive aboneleri, OneDrive’ın Depolamayı Yönet bölümünde bildirimleri görecekler. Asıl bildirimler ve geçiş süreci Temmuz sonlarından başlayarak 31 Ağustos’a kadar devam edecek. Mevcut Office 365 aboneleri 16 Temmuz’da otomatik olarak 1 TB’a yükseltilecekler.

 

Depolama Planlarında Düşük Fiyatlar ve 15 GB Ücretsiz Depolama Alanı

 • Bilgisayarlarında Office yüklü olan veya bir Office 365 aboneliği satın almayı düşünmeyen kullanıcılar için OneDrive fiyatları düşürüldü.
 • OneDrive 100 GB ve 200 GB ekstra depolama alanı planlarının fiyatları $1.99/aylık ve $3.99/aylık olarak düşürüldü.
 • Foroğraflarınızı Film Rulosu’na yedekleyin; asla yanlışlıkla silinmez ve bir resminiz asla kaybolmaz! Yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınız artık daha fazla depolama alanına sahip!
 • Google Drive (aynı miktarda ücretsiz depolama alanı ve 100 GB depolama alanı için benzer fiyat) ve Drop Box (daha fazla ücretsiz depolama alanı ve 100 GB ve 200 GB depolama alanı için daha düşük fiyatlar) ile rekabet!
 • Tüm kullanıcılar için 15 GB ücretsiz depolama alanı!

1 TB nedir? Bazı Bakış Açıları:

 • 1 TB, kağıda dönüştürülen yaklaşık olarak 50,000 ağaca eşittir.
 • 1 TB, Britannica Ansiklopedisinin tam sürümünün 1,000 kopyasını depolayabilir.
 • 1 TB, CD kalitesinde 2,000 saat ses kaydı tutabilir.
 • 1 TB, ortalama bir insandan yaklaşık 8,000 kez daha fazla veriyi hatırlayabilir.

OneDrive 1 TB Değeri!

Bir Office 365 Aboneliğiyle OneDrive’da belgelerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı herhangi bir yerden ve herhangi bir cihazdan depolamak ve paylaşmak için 1 TB çevrimiçi depolama alanına sahip olursunuz. OneDrive’da kaydedilmiş dosyalarınıza kolayca erişerek Office 365 aboneliğinden en iyi şekilde yararlanın. Bu çevrimiçi depolama alanı diğer sağlayıcılarla yıllık $100’a malolabilir, ancak sizing Office 365 aboneliğinizle ücretsiz geliyor. Daha da iyisi, Office 365 Ev, 5 kullanıcıya birden 1 TB ücretsiz depolama alanı sağlıyor, yani toplamda 5 TB.

Aboneliğini İptal Etmek İstemeniz durumunda neler kaybedeceksiniz ?

Bir Office 365 abonesi olarak OneDrive’da ücretsiz 1 TB depolama alanına sahipsiniz. Bu, önceki 20 GB depolama alanına göre kullanıcı başına 50 kat daha fazla OneDrive ücretsiz depolama alanı demek ve belgelerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı herhangi bir yerden ve herhangi bir cihazdan depolamak ve paylaşmak için daha fazla alan demek. Bu büyük yükseltme, artık depolama alanınızı aşmaktan endişe duymayacağınız anlamına gelir. Yükseltme, Temmuz ortalarında otomatik olarak etkisini gösterecek ve alan eklemek için sizing herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmayacak. OneDrive’daki tüm mevcut dosyalarınız bugün olduğu yerde kalacak.

Etkilenen Ürünler/Programlar

 • Office 365 Ev
 • Office 365 Bireysel
 • Office 365 Üniversite
 • OneDrive

 

SORU & CEVAP

 • Yıllık OneDrive aboneliği satın almışsam ve kredi kartımı kaldırır veya değiştirirsem ne olur? Geri ödeme için aboneliğim iptal mi edilecek / depolama alanımı kaybedecek miyim?

Kullanıcıların hesaplarında bir kredi kartı mutlaka olmalıdır. Eğer aboneliğin ücretini çekemezsek, aboneliği hemen kaldırırız (Grace period yok). Dosyalarınız süresiz olarak kalacaktır. Bu, 60 gün grace perioda yapılan bir değişikliktir. Herhangi bir iptal edilen / süresi dolan kredi kartı iadesi banka tarafından yönetilir.

 • Depolama alanının artık nasıl hesaplandığını anlamadım. Arkadaşım, benim sahip olduğumdan daha fazla depolama alanına sahip (yığınlama).

Depolama alanlarının yığınlaması biraz değişti:

Yeni kullanıcılar :

15 GB ücretsiz + 100 GB ödemeli = 100 GB

Mevcut kullanıcılar :

100 GB ödemeli + 7 GB ücretsiz = 107 GB

100 GB ödemeli + 25 GB ücretsiz = 125 GB (15 GB ücretsiz + 10 GB bonus)

Ne Oluyor:

 1. Bir kullanıcı aynı anda sadece 1 plana sahip olabilir. Bu, ücretsiz planların her zaman yerini ücretli planlara bıraktığı anlamına gelir.
 2. Ücretsiz planlar 7 GB’dan 15 GB’a yükseltiliyor.

Bazı Kullanıcılar İçin Özel Bonuslar:

Önceden Kazanılan 25GB Önceden Kazanılmayan
Yayın zamanında ödemeli aboneler +10GB Bonus

+15GB Bonus

 

Toplam Alan:Plan boyutu + 25GB

+7GB Bonus

 

 

Toplam Alan: Plan boyutu + 7GB

Yayın zamanında ödemeli olmayan aboneler +10GB Bonus

 

Toplam Alan: 15GB + 10GB Bonus

N/A

 

Toplam Alan: 15GB

 

 • Yıllık abonelikten aylık aboneliğe geçiş yaptıktan sonra faturalandırma tarihim ne zaman olacak?

Tüm planlar, aboneliği satın aldığınız veya planı değiştirdiğiniz gün aylık olarak faturalandırılır. Bu kullanıcılar plan değişikliği yapılan gün tarihli yeni faturalara sahip olacaktır. Kullanıcılar fatura tarihlerin www.onedrive.com sayfasında görebilirler.

 • Bu değişiklik mevcut promosyonlarımı etkiler mi?

Hayır.

 • Aylık aboneliğimi iptal etmek istiyorum.

Aylık aboneliklerde geri ödeme sağlayamıyoruz.

Temsilci, aboneliğin otomatik yenilemesini durdurmak için aboneliği iptal etmeli ve kullanıcıya abonelik süre sonu tarihine kadar kullanabileceğini bildirmelidir.

 • Yıllık aboneliğe ücret ödemiştim. Geri ödeme alacak mıyım?

Evet, yıllık planınız aylık plana dönüştürüldüğünde veya yıllık planınızı iptal ettiğinizde kalan günlerin geri ödemesini yapıyoruz. Kayıtlı kredi kartınız kullanılamaz olsa bile, bağlı olduğunuz banka size geri ödemesini yapacaktır.

 • Aylık faturalandırılmaya başladığımda, ödeme yöntemimi nasıl değiştirebilirim?
 1. OneDrive web sayfasındaki Depolama Alanı’na tıklanır.
 2. Microsoft Hesabı sayfanıza gitmek için depolama alanı planınızın yanındaki Yönet’e tıklanır.
 3. Kişisel bilgilerinizi değiştirmek için Profil’e tıklanır ve Profili Düzenle’ye tıklanır.
 4. Ödeme yönteminizi düzenlemek için Abonelikler’e tıklanır ve OneDrive aboneliğinizin yukarısındaki Yönet’e tıklanır, Ödeme Yöntemini Değiştir’e tıklanır ve ekrandaki yönergeler takip edilir.

 

 • Her ay ödeme yapmak istemiyorum. Birden fazla ayı peşin ödeyebilir miyim?

Birden fazla ayı peşin ödeyemezsiniz, ancak aylık planlar otomatik olarak yenilenir, bu nedenle her ay ödeme yapmanız gerektiğini hatırlamanıza gerek yoktur.

 • Aboneliğimi nasıl iptal ederim?
 1. OneDrive web sayfasındaki Depolama Alanı’na tıklanır.
 2. Microsoft Hesabı sayfanıza gitmek için depolama alanı planınızın yanındaki Yönet’e tıklanır.
 3. Abonelikler’e tıklanır.
 4. OneDrive aboneliğinizin yukarısındaki Yönet’e tıklanır.
 5. Aboneliği İptal Et seçilir ve İleri’ye tıklanır.
 6. Onayla’ya tıklanır.

 

Can Güneş

Microsoft Bulut Teknolojileri üzerine kafa yoran ve bu alanda kendini geliştiren birisi. Çalışıp öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için bu internet sayfasını kurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir